Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Bestwińska Noc Muzeów i wystawa malarstwa

19. 05. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1023
plakat nm2019 1Muzeum Regionalne w Bestwinie zaprasza na otwarcie poplenerowej wystawy malarstwa przygotowanej przez Pracownię Sztuk Pięknych z Bielska-Białej. W ramach obchodów Bestwińskiej plakat nm2019 2Nocy Muzeów prezentowane będą obrazy ukazujące piękno Międzybrodzia Bialskiego. Wernisaż odbędzie się 18 maja o godz. 18:00. Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem od godz. 19:30.
Pracownia Sztuk Pięknych, założona jesienią 2002 roku w Bielsku-Białej w Spółdzielczym Centrum Kultury BEST przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Złote Łany”. Od początku opiekę artystyczna i merytoryczną nad pracownią sprawuje dr hab. Krzysztof Dadak. Na zajęcia uczęszczają miłośnicy sztuki, twórcy nieprofesjonalni z Bielska-Białej i okolic, którzy swój wolny czas chcę przeznaczyć na twórczość malarską, nie ma ograniczeń wiekowych. Pracownia skupia osoby różnych zawodów, godzące obowiązki rodzinne i zawodowe z pasją malowania.  Grupa nie posiada żadnej formy prawnej. Program pracowni jest zróżnicowany i dostosowany do potrzeb początkujących i zaawansowanych adeptów sztuki i generalnie ma pomagać w malowaniu tego co w duszy gra każdemu artyście z osobna.
Dwa lata temu Pracownia obchodziła jubileusz 15-lecia istnienia, nasza historia to około 60 wystaw indywidualnych i 20 tematycznych wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą, zdobycie wielu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach malarskich, 7 wspólnych plenerów.
Wystawy zbiorowe:

2008 - „Best-Art.” Wystawa z okazji 5-lecia działalności, Książnica Beskidzka, Bielsko-Biała
2008 - „10 Spojrzeń”, Dom Kultury Włókniarzy, Bielsko Biała
2010 -  „W objęciach Wenus” , Klub Nauczyciela, Bielsko- Biała
2010 -  „Kreując rzeczywistość”, Ośrodek Kultury w Brzeszczach
2011 – „Kreując rzeczywistość II”, Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy
2011 – „Podróże po raju”, Muzeum Parafialne im.Św. Jana Sarkandra, Skoczów
2012 - „Podróże po raju II” , Klub Nauczyciela, Bielsko Biała
2013 - Wystawa z okazji 10- lecia PSP, Książnica Beskidzka, Bielsko Biała
2014 - „Bestiarium”, Klub Nauczyciela, Bielski Biała
2014 - „Mistyka pejzażu”, Muzeum Parafialne w Skoczowie
2014 -  wystawa poplenerowa „Lanckorona 2014” Książnica Beskidzka w Bielsku Białej
2015 - „Bestiarium” Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy
2015 – wystawa poplenerowa „Sopotnia Wielska 2015” GOK w Jeleśni
2017 - wystawa z okazji 15-lecia PSP, Pałac Czeczów w Kozach
2017 - „Odmienność – Oryginalność – Osobowość”, DK Włókniarzy , Bielsko Biała
2017 - „The best from BEST”, Regionalni Knihovna, Karvina
2018 -  wystawa poplenerowa „ Nowy Stary Sącz”, Klub Nauczyciela, Bielsko Biała
2018 - udział w wystawie „Stulecie amatorskiego  ruchu plastycznego w województwie śląskim”, Stadion Górnika Zabrze-Strefa Biznesu
2019 - "Okno”, Miejski Dom Kultury w Lipniku
2019 - "Okno II”,  Oświęcimskie Centrum Kultury
2019 - "Lekcja z Fałatem", Gminny Ośrodek Kultury Promyk w Bystrej
Do góry