Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Pół na pół naszych drużyn

19. 04. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1093
Zwycięstwo LKS Bestwina, remis KS Bestwinka i przegrana LKS Kaniów to bilans ostatnich występów naszych drużyn odpowiednio w Bielskiej Lidze Okręgowej i bielskiej A – klasie.
Najłatwiejsze zadanie miał LKS Bestwina, podejmował na własnym boisku przedostatni w tabeli rozgrywek LKS 99 Pruchna. Goście, jednakże, walczyli jak równy z równym do 38 minuty, kiedy to ich bramkarza pokonał Artur Sawicki i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. Strzegący bramki bestwinian Mateusz Kudrys tylko raz w pierwszej połowie miał okazję do interwencji.
W drugiej połowie gospodarze mocno podkręcili tempo. Najpierw w 51 minucie ponownie bramkarza Pruchnej pokonał Artur Sawicki, a chwilę później trzecią bramkę dla gospodarzy uzyskał celnym uderzeniem głową Tomasz Kozioł. Rozbici przyjezdni nie byli w stanie już zmienić losów spotkania, a w kolejnych minutach wynik ustalili Mariusz Duś i rezerwowy do 60 minuty gry Dawid Gleindek.
LKS Bestwina - LKS 99 Pruchna 5:0
LKS Bestwina: Kudrys – Święs, Gołąb, Gacek, Duś, Włoszek, Patroń (60' Skęczek), Droździk (70' Lisewski), Kozioł, Makowski (65' Gleindek), Sawicki (73' Móll).
KS Bestwinka rozgrywał swój mecz z zajmującym wyższą pozycję w tabeli WSS Wisła w Wiśle. I trzeba przyznać, że pierwsza połowa należała właśnie do KSB, od 10 minuty prowadzili po cennym trafieniu Piotra Wydmańskiego, który dobił piłkę obroniony przez bramkarza strzał Bartosza Adamowicza.
W drugiej połowie gospodarze zdobyli bramki w 67 i 88 minucie, ale drużyna Tomasza Duleby nie odpuszczała i w ostatniej akcji meczu za sprawą Bartosza Adamowicza doprowadziła do wyrównania.
WSS Wisła - KS Bestwinka 2:2
KS Bestwinka: Chmielniak - Bieńko, Korczyk, Nycz, Tomala (70' Pasionek), Kosmaty, Prymula, Adamowicz, Olek, Dawidek (80' Radwański), Wydmański.
Sporo żółtych kartek oraz dwie czerwone zobaczyli w Międzybrodziu Bialskim zawodnicy Żaru i Przełomu Kaniów, te czerwone sędzia pokazał zawodnikom LKS Kaniów i od 65 minuty grali w dziesięciu, a od 80 musieli grać i kończyć mecz w dziewięciu. Mecz rozpoczął się dobrze dla kaniowian, w 21 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Krzysztof Jarosz. Kolejne bramki padały dla gospodarzy, najpierw w 52, później w 68 minucie.
LKS Żar Międzybrodzie – LKS Przełom Kaniów 2:1
LKS Kaniów: Bucki Krzysztof, Głombek Sławomir, Czulak Wojciech (33' Niemczyk Sebastian), Kubies Wojciech, Faruga Marek, Nazim Patryk, Jarosz Krzysztof, Dunat Szymon, Góra Kamil, Domka Dominik, Damaz Adrian (75' Ciućka Patryk).
Do góry