Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Bieżnia wokół boiska w Bestwinie staje się faktem

19. 04. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1683
Dzięki skutecznym staraniom o środki rządowe Gmina Bestwina podpisała umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie budowy kompleksu lekkoatletycznego.
Dokumenty w sali sesyjnej Urzędu Gminy podpisywał wójt Artur Beniowski z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Janem Widerą. Na sali obecni byli także poseł Grzegorz Puda i wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński.
Infrastruktura z bieżnią tartanową wokół boiska LKS Bestwina będzie kosztować w sumie 1,2 miliona złotych. Finansowanie z ministerstwa obejmie 50 procent kwoty.
W ubiegłym roku gmina zadbała o wykonanie wydajnego odwodnienia boiska, które już nie będzie miało problemu z zalewaniem. Gotowe już też jest zaplecze, łącznie z szatniami, prysznicami i magazynem. Teraz ogłoszono przetarg na budowę bieżni lekkoatletycznej z tartanu, która będzie poprowadzona wokół głównego boiska trawiastego. Zostanie też wydzielony odcinek do biegu na sto metrów. Jednocześnie powstanie infrastruktura do skoku w dal i wzwyż oraz pchnięcia kulą. Prace ruszą niezwłocznie po rozstrzygnięciu przetargu. Kompleks sportowy ma być gotowy pod koniec października.
Źródło: beskidzka24.pl
Do góry