Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Wieści gminne (prima aprilisowy żart)

19. 04. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 799
AB UMW czwartek, 28 marca, odbyła się VI sesja Rady Gminy Bestwina. W punkcie 3. porządku sesji - Sprawozdanie z działalności wójta w okresie międzysesyjnym - Artur Beniowski poinformował, m.in., że od 1 kwietnia w nieczynnej już kaniowskiej filii SP ZOZ rozpocznie swoją działalność filia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
I tutaj, UWAGA, ciekawostka. Już w pierwszym dniu funkcjonowania filii będzie można odebrać w gotówce świadczenie 500+ na pierwsze dziecko w rodzinie. A wszystko to dzięki odpowiedniemu Porozumieniu podpisanemu przez wójta w Urzędzie Marszałkowskim w dniu 13 marca – patrz zdjęcie. Gmina Bestwina jest jedyną, która już 1 kwietnia rozpocznie wypłatę powyższego świadczenia, które mieści się w ogłoszonym przez Jarosława Kaczyńskiego na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w sobotę 23 lutego programie, tzw. ”piątce Kaczyńskiego”. Dla pozostałych uprawnionych w Polsce program ten zacznie obowiązywać dopiero od 1 lipca.
To nie wszystko! W ramach wspomnianego powyżej programu emeryci otrzymają w 2019 roku 13 emeryturę. I tutaj kolejna niespodzianka dla mieszkańców naszej gminy. Również to świadczenie nasi emeryci będą mogli od 1 kwietnia odebrać w filii GOPS w Kaniowie w formie gotówki. Jest jednak pewna trudność. Aby odebrać to świadczenie już teraz każdy emeryt musi posiadać tzw. Profil Zaufany.  Z drugiej strony nie jest to jednak wielkie utrudnienie, ponieważ założenie Profilu to minutka czasu, jeśli ktoś korzysta z internetu i posiada konto w jednym z banków: T-mobile Usługi Bankowe, Alior Bank, ING Bank Śląski, Bank Pekao, mBank, Santander, PKO Bank Polski, Bank Millennium, Inteligo, a także Envelo (Grupa Poczty Polskiej), albo kilka minut (nie licząc dojazdu), jeśli uda się, np. do Urzędu Skarbowego i tam założy go z pomocą urzędnika Urzędu Skarbowego.
PS. Faktem jest, że od 1 kwietnia funkcjonuje w Kaniowie filia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wypłata w gotówce świadczenia 500 + oraz 13 emerytury była żartem prima aprilisowym.
Do góry