Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Słów kilka o młodzieżowej piłce nożnej

18. 12. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 713
Było już o rundzie jesiennej seniorów KS Bestwinka i LKS Bestwina, dzisiaj o drużynach młodzieżowych.
Juniorzy LKS Bestwina występują w Lidze Wojewódzkiej Juniorów (II liga - grupa III / Bielsko-Biała) obejmującej swoim zasięgiem Żywiec, Cieszyn, Skoczów i Tychy. Niestety, w tym sezonie nie wiedzie im się najlepiej, ale też prawdą jest, że drużyna ta ma w składzie wielu 16-latków i rywalizuje z 19-latkami. W tym wieku taka różnica ma znaczenie. W 14 meczach rundy jesiennej nie zdobyli ani jednego punktu i zamykają tabelę, co zapewne skutkować będzie spadkiem do III ligi. Bramki 13:62. Na pierwszym miejscu znajduje się TS Podbeskidzie II z 39 punktami, bramki 59:21.
Juniorzy KS Bestwinka na półmetku rozgrywek III ligi – Junior A1 plasują się tuż za podium, z dorobkiem 17 punktów zajmują 4 miejsce. Bramki 26:15. Najlepszą drużyną w tej lidze jest UMKS Czechowice-Dziedzice – 27 punktów w 9 meczach, bramki 55:8.
W IV Lidze – Trampkarze C1 występują zawodnicy LKS Bestwina. W 9 meczach zdobyli 12 punktów i zajęli 3 miejsce. Bramki 41:24. Tutaj rozgrywki odbywają się inaczej, rozgrywano mecz i rewanż, uczestniczy w tej lidze 6 zespołów. Awans do III Ligi C1 uzyskał z kompletem punktów LKS Pasjonat Dankowice.
VI Liga – Trampkarze C1 – występowało 6 drużyn, tutaj również rozgrywano mecz i rewanż, awans do V Ligi C1 uzyskał KS Soła Kobiernice, a trampkarze KS Bestwinka zajęli III miejsce zdobywając w 10 meczach 15 punktów, bramki 26:20.
Drużyna LKS Przełom Kaniów zajęła IV miejsce – 14 punktów, bramki 25:26.
W IV Lidze Młodzików Młodszych D2, grupa 1 występowały drużyny z wszystkich naszych klubów. Najlepiej radzili sobie Młodzicy KS Bestwinka i LKS Bestwina zajmując odpowiednio 4 i 5 miejsce na 9 zespołów. Obie drużyny zdobyły po 12 punktów w 8 meczach. KS Bestwinka zdobył 25 bramek, stracił 23, LKS Bestwina 18:33.
Młodzicy LKS Kaniów zdobyli tylko 3 punkty i zamykają tabelę, bramki 4:49. Awans do III Ligi D2 zdobył BBTS Podbeskidzie.

Było już o rundzie jesiennej seniorów KS Bestwinka i LKS Bestwina, dzisiaj o drużynach młodzieżowych.

Juniorzy LKS Bestwina występują w Lidze Wojewódzkiej Juniorów (II liga - grupa III / Bielsko-Biała) obejmującej swoim zasięgiem Żywiec, Cieszyn, Skoczów i Tychy. Niestety, w tym sezonie nie wiedzie im się najlepiej, ale też prawdą jest, że drużyna ta ma w składzie wielu 16-latków i rywalizuje z 19-latkami. W tym wieku taka różnica ma znaczenie. W 14 meczach rundy jesiennej nie zdobyli ani jednego punktu i zamykają tabelę, co zapewne skutkować będzie spadkiem do III ligi. Bramki 13:62. Na pierwszym miejscu znajduje się TS Podbeskidzie II z 39 punktami, bramki 59:21.

Juniorzy KS Bestwinka na półmetku rozgrywek III ligi – Junior A1 plasują się tuż za podium, z dorobkiem 17 punktów zajmują 4 miejsce. Bramki 26:15. Najlepszą drużyną w tej lidze jest UMKS Czechowice-Dziedzice – 27 punktów w 9 meczach, bramki 55:8.

W IV Lidze – Trampkarze C1 występują zawodnicy LKS Bestwina. W 9 meczach zdobyli 12 punktów i zajęli 3 miejsce. Bramki 41:24. Tutaj rozgrywki odbywają się inaczej, rozgrywano mecz i rewanż, uczestniczy w tej lidze 6 zespołów. Awans do III Ligi C1 uzyskał z kompletem punktów LKS Pasjonat Dankowice.

VI Liga – Trampkarze C1 – występowało 6 drużyn, tutaj również rozgrywano mecz i rewanż, awans do V Ligi C1 uzyskał KS Soła Kobiernice, a trampkarze KS Bestwinka zajęli III miejsce zdobywając w 10 meczach 15 punktów, bramki 26:20.

Drużyna LKS Przełom Kaniów zajęła IV miejsce – 14 punktów, bramki 25:26.

W IV Lidze Młodzików Młodszych D2, grupa 1 występowały drużyny z wszystkich naszych klubów. Najlepiej radzili sobie Młodzicy KS Bestwinka i LKS Bestwina zajmując odpowiednio 4 i 5 miejsce na 9 zespołów. Obie drużyny zdobyły po 12 punktów w 8 meczach. KS Bestwinka zdobył 25 bramek, stracił 23, LKS Bestwina 18:33.

Młodzicy LKS Kaniów zdobyli tylko 3 punkty i zamykają tabelę, bramki 4:49. Awans do III Ligi D2 zdobył BBTS Podbeskidzie.

Do góry