Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Lider dał lekcję … 10 kolejka BLO

18. 09. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 986
Zawodnicy KS Bestwinka w sobotę, 29 września, w swoim meczu w ramach 10 kolejki BLO ulegli w Skoczowie  liderowi rozgrywek, KP Beskid Skoczów, 5:0. Niby wynik okazały, ale z drugiej strony w nie tak odległej przeszłości (18 sierpnia) LKS Pasjonat Dankowice na własnym boisku przegrał ze skoczowianami 0:8, więc beniaminek rozgrywek nie ma się czego wstydzić.
KP Beskid Skoczów – KS Bestwinka 5:0
KS Bestwinka: Golik – Bieńko, Wróbel (65' Tomala), Nycz, Kosmaty, Więcek, Dawidek (65' Pasionek), Stasica (46' Adamowicz), Wydmański, Zosuł (46' Olek), Prymula (76' Duda).
LKS Bestwina również występował na boisku przeciwnika, ale z lepszym skutkiem, ponieważ odniósł w Chybiu zwycięstwo. Nie była to zresztą żadna niespodzianka, w bestwinianach, według fachowców, upatrywano bowiem faworyta.
W 10 minucie Dawid Gleindek przelobował z dystansu bramkarza Cukrownika. Wydawało się, że gol ten może być preludium do kolejnych łupów bestwinian, tymczasem jeszcze przed upływem dwóch kwadransów kibice w Chybiu cieszyli się z wyrównania.
Po wznowieniu rywalizacji piłkarze LKS-u atakowali śmielej, aczkolwiek niekoniecznie tak, jak oczekiwali tego kibice tej drużyny. Szczęście do LKS Bestwina uśmiechnęło się dopiero w 84 minucie, kiedy to po rzucie rożnym Krystian Makowski dograł do Macieja Mólla, a ten w podbramkowym zamieszaniu uderzył precyzyjnie zapewniając ekipie z Bestwiny ciężko wywalczone, ale i zasłużone z przebiegu gry zwycięstwo.
RKS Cukrownik Chybie – LKS Bestwina 1:2
LKS Bestwina: Kudrys – Makowski, Duś, Gołąb, Miroski, Droździk (60' Święs), Kozioł (86' Lisewski), Włoszek (46' Kowaliczek), Gleindek (65' Móll), Wentland (46' Skęczek), Feruga (85' Gacek).
Zdjęcia: Szymon Szwajkowski
Do góry