Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Gol Emilki Waliczek w debiucie w Kadrze Śląska!

18. 09. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2338
Zawodniczka młodzików LKS Bestwina oraz drużyny dziewcząt LKS Bestwina Emilia Waliczek po pomyślnym zaliczeniu konsultacji uzyskała powołanie do Kadry Śląska U16 na mecz rocznika 2003 U 16 z Małopolskim ZPN, który odbył się w Krakowie o godz. 15:00 we wtorek, 25  września, na stadionie Hutnika Kraków.
Emilka zameldowała się na boisku w 60 minucie i w swoim historycznym debiucie zdobyła również historycznego gola. Tak więc w gminie Bestwina dziewczęta LKS Bestwina piszą nowy rozdział w historii klubu, a Emilka Waliczek wpisuje się w historię Kadry Śląska (na zdjęciu w dolnym rzędzie druga z prawej).
Brawoooooo, Emilka!!!
Fragment relacji z tego meczu: ”W 58 minucie po faulu na Julii Krzyżok Daria Długokęcka wykorzystała wprawdzie karnego i prowadziliśmy już 3:0, ale w 70 minucie w zamieszaniu w naszym polu karnym rywalki strzeliły swojego pierwszego, a w 72 minucie po rzucie rożnym wykorzystały chwilę naszej nieuwagi i zdobyły kontaktową bramkę. Wtedy jednak znowu Stolarczyk pokazała jak się powinno grać w środku boiska. Tym razem uruchomiła wprowadzoną do gry ze świeżymi siłami Emilię Waliczek, która w 75 minucie gry wbiegła w pole karne i strzałem z 14 metra postawiła pieczęć na naszym zwycięstwie.”
Małopolski Związek Piłki Nożnej U16 - Śląski Związek Piłki Nożnej U16 2:4 (0:2)
Bramki dla ŚlZPN: Stolarczyk 21 min, Skupień 36 min, Długokęcka 58 min-karny, Waliczek 75 min.
ŚlZPN: Majewska - Czechowska, Cygan (41. Derlatka), Kozielska - Skupień (70. Kryspin), Ogierman, Miś (50. Misztal), Stolarczyk (77. Nierychło), Długokęcka (55. Gulec) - J. Krzyżok (60. Waliczek), Tobiczyk. Trener Mariusz TRZEBUNIAK.
Do góry