Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

W Urzędzie Gminy zapłacisz bez gotówki w portfelu

18. 02. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1822

Od lutego br. w kasie Urzędu Gminy w Bestwinie można już uiścić należności bez potrzeby posiadania przy sobie gotówki, wystarczy karta bankomatowa lub telefon komórkowy (transakcje zbliżeniowe i z użyciem PIN).

Jak informuje wójt, Artur Beniowski, który osobiście wypróbował i przetestował działanie terminala stało się to możliwe dzięki przystąpieniu przez gminę Bestwina do programu realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju oraz Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. Jest to program, którego celem jest upowszechnianie płatności bezgotówkowych w administracji publicznej.

Zainstalowany w kasie Urzędu Gminy terminal pozwala realizować płatności bez minimalnego ograniczenia kwoty.

Płatności kartą w urzędach mają być bezpłatne. Kto zapłaci za terminale oraz prowizję za każdą z transakcji? W dokumencie "Program upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej" zapisano, że zrobi to Ministerstwo Rozwoju oraz sama KIR (jest własnością polskich banków).

Do góry