Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 04. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3551
Poniższa informacja była, oczywiście, prima aprilisowym żartem. Jeśli udało nam się wywołać na Waszych twarzach chociaż jeden uśmiech, to cel został osiągnięty. Tak czy owak, mamy nadzieję, że będziemy się znakomicie bawić na Święcie Karpia 10 sierpnia br.
To nie był pomysł, którego realizacja została podjęta pod wpływem chwili. Kiedy Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” z różnych względów, ale głównie związanych z przepisami sanepidu, podjęło decyzję, żeby wędzenie i sprzedaż karpi, powierzyć podmiotom zewnętrznym rozważano, w jaki sposób wędkarze mogliby się szerzej zaprezentować uczestnikom „Święta Karpia”. Powszechnie znane są różne talenty członków Stowarzyszenia.
Czytaj więcej
24. 03. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3313
Chociaż dzisiaj jest Wielka Sobota, a nie Wielkanocny Poniedziałek i związany z nim śmigus – dyngus piłkarzy LKS Bestwina spotkało srogie lanie.
W rozegranym w Pszczynie w ramach 18 kolejki meczu z Iskrą gospodarze zaaplikowali bestwinianom aż 7 bramek, tracąc tylko 1.
Faworytami starcia w Pszczynie piłkarze LKS-u Bestwina nie byli, toteż każda zdobycz na "obcym" terenie jawiła się w kategoriach korzystnego rozstrzygnięcia.
Mecz wybitnie po myśli bestwinian się dziś nie ułożył, choć mógł, bo krótko po rozpoczęciu rywalizacji w dogodnej sytuacji znalazł się Krystian Patroń. Finalizacją pomocnik jednak się nie wykazał. Gospodarze – zgoła odmiennie. Między 10. a 21. minutą zespół „nakręcany” przez wszędobylskiego Sebastiana Rzepę zadał ekipie z Bestwiny 4 dotkliwe ciosy i... było po zabawie. Owszem – w 26. minucie nastroje w szeregach drużyny przyjezdnej uległy nieznacznej poprawie wobec trafienia Macieja Budkiewicza, ale do końca spotkania piłka wpadała tylko do „świątyni” LKS-u. Licznik strzelecki zatrzymał się finalnie na szczęśliwej dla Iskry cyfrze 7.
– Wygrał zespół zdecydowanie lepszy i bardzo skuteczny. Dla naszej postawy ciężko znaleźć wytłumaczenie – mówi Dawid Szewczuk, szkoleniowiec zespołu rozbitego w świąteczną sobotę. Skala przegranej nie musiała przybrać zarazem tak znaczących rozmiarów. W drugiej części piłkarze z Bestwiny częściej zagrażali swojemu konkurentowi, m.in. 2-krotnie groźnie główkował Wojciech Wilczek.
Iskra Pszczyna – LKS Bestwina 7:1 (26’ Budkiewicz)
LKS Bestwina: Kudrys (75' Sładczyk) – Nalepa, Riva (21' Wójtowicz), Fluder (75' Kraus), Skęczek (85' Dudek), Gala, Wentland, Patroń, Wilczek, Jurzak, Budkiewicz (75' Grabski)
Źródło:www.sportowebeskidy.pl
24. 03. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4807
Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota i Postęp. Aby zobaczyć powiększenie, kliknij wybrane zdjęcie:Grzegorz Bobon
1Malgorzata Lukos2Lukasz Zdeb3Jerzy Stanclik4Marcin Gac5Ireneusz Stanclik6Radoslaw Mroz7Slawomir Walczak8Magda Wizner9Stanislaw Nycz10Jerzy Borutka11Marek Szymanski12Grzegorz Kolodziejczyk13Roman Pacyga14Grzegorz Owczarz15Jerzy Zuzalek
24. 03. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2885
NA3A8779NA3A8781NA3A8783NA3A8785NA3A8786NA3A8788NA3A8790Boże Groby i zwyczaj ich budowania zawdzięczamy biskupowi Augsburga, Ulrykowi, który w drugiej połowie X wieku przenosił w Wielki Piątek konsekrowaną hostię do miejscowego kościoła św. Ambrożego, tam składał ją na ołtarzu i przykrywał kamieniem. W niedzielę Wielkiej Nocy zanosił ją w procesji z powrotem do parafialnego kościoła św. Jana.
Od XI wieku zwyczaj budowania Bożego Grobu pojawił się także we Francji, Włoszech, Austrii i w Czechach. W Polsce od XV wieku przenoszono do Bożego Grobu Najświętszy Sakrament i krzyż.
Sto lat później utrwalił się obowiązujący do dziś zwyczaj przechowywania w Bożym Grobie monstrancji zasłoniętej welonem – symbolem płótna, w które owinięto ciało zmarłego Chrystusa. Wtedy utrwalił się też zwyczaj modlitewnego czuwania przy Bożym Grobie i zaciągania przy nim symbolicznych wart przez różne grupy społeczne i zawodowe. W parafiach w naszej gminie w Wielką Sobotę takie honorowe warty zaciągają co roku młodzieżowi członkowie drużyn pożarniczych działających przy OSP.
Modlitwa przy Bożym Grobie będzie trwać aż do liturgii Wigilii Paschalnej w sobotę wieczorem.
24. 03. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2760
24. 03. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3214
Julita GPatryk GJanusz BUbiegły weekend dla kibiców interesujących się szerzej sportem był dosyć bogaty w wydarzenia. Zacznę od najmłodszych sportowców:
Patryk Gawęda brał udział w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w Tenisie Stołowym Zrzeszenia LZS w Żywcu - Oczkowie i zajął 5 – 6 miejsce.
Julita Gawęda z kolei walczyła w Śląskiej Superlidze w Akrobatyce Sportowej i Skokach na Ścieżce i wywalczyła dwa złote medale, zajmując I miejsca w kategorii 2 – ki dziewcząt i 3 – ki dziewcząt w klasie młodzieżowej. Zawody odbyły się w Wyrach.
Barbara Janusz wzięła udział w 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim. Jest to największy półmaraton w historii Polski, wystartowało w nim 13,5 tys. uczestników.
LKS Bestwina rozgrywał swój mecz na boisku ze sztuczną trawą w Czechowicach-Dziedzica, jego przeciwnikiem był Rotuz Bronów. Mecz zakończył się porażką bestwinian 1:3, bramkę zdobył Wojciech Wilczek.
Czytaj więcej
24. 03. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3110
Przedsiębiorstwo komunalne KOMBEST Sp. z o.o. w Kaniowie informuje, że w dniu 27.03.2024 r. (środa) w celu wykonania niezbędnych prac na sieci wodociągowej przez firmę AQUA S.A. Bielsko-Biała nastąpi wyłączenie dostawy wody przy Komorze Redukcyjnej na ulicy Janowickiej od godz.09:00 do godz.12:00.

Przerwa w dostawie wody dotyczy odbiorców miejscowości JANOWICE i Podlesie Bestwina.

Za utrudnienia związane z prowadzonymi pracami przepraszamy.

 
24. 03. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3543
MaciejnyW wyborach kandyduję do Rady Powiatu w Bielsku-Białej. Z naszą Gminą jestem związany od zawsze, pochodzę z Kaniowa, moja żona z Bestwiny, można powiedzieć lokalny patriota. Nie będę udawał wielkiego polityka czy działacza, jestem przedstawicielem nowego pokolenia, które chce, żeby samorząd był otwarty dla ludzi, żeby urzędnicy pomagali, a nie przeszkadzali. Radny nie powinien zniknąć po wyborach — powinien być cały czas w kontakcie z mieszkańcami i być ich głosem w Radzie Powiatu.
Doświadczenie i kompetencje zdobyte w pracy w międzynarodowej korporacji pomagają mi w rozwiązywaniu problemów, pracy zespołowej i konsekwencji w działaniu.
Nie obiecuję cudów, ale gwarantuję nowoczesne podejście do lokalnych spraw, zapraszam na mój profil (https://www.facebook.com/profile.php?id=61557237242899) i zapraszam do głosowania 7 kwietnia.
24. 03. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3153
IMG 3198IMG 3199IMG 3200IMG 3201IMG 3197
 
 
 
 
 
Mówi się, że wyjątki potwierdzają regułę. Obserwując kluby sportowe, jak również inne stowarzyszenia działające w naszej gminie można odnieść jedno wrażenie – zupełny brak zainteresowania i chęci działania nowych osób. Wyjątkiem był LKS Bestwina, gdzie i prezes i wielu członków zarządu to „świeżaki”.
Pewnie zostanę posądzony o złośliwość, ale to tylko myśl, która świdruje moje zwoje mózgowe, kiedy obserwuję obecną kampanię wyborczą. Patrząc na bilbordy i czytając ulotki, można odnieść wrażenie, że praca społeczna dla wielu z kandydatów to przysłowiowa „bułka z masłem”.
Spośród mieszkańców Bestwinki do Rady Gminy w Bestwinie kandyduje w zbliżających się wyborach 5 osób, do Rady Powiatu 4 osoby. Na zebraniu sprawozdawczo – wyborczym KS Bestwinka pojawiły się w niedzielę, 24 marca, w sumie 2 (słownie: dwie). No tak… za bycie radnym otrzymuje się dietę, za pracę społeczną w stowarzyszeniach, organizacjach, itp., itd. NIC, a najczęściej samemu ponosi się koszty ich funkcjonowania. To tyle w ramach dygresji.
Przybyłych do klubowego budynku na Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze KS Bestwinka powitał ustępujący prezes, Tadeusz Wróbel. Spośród zaproszonych gości swoją obecność zaznaczyli: radny Rady Powiatu Grzegorz Gawęda, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stanclik, wójt Artur Beniowski, radna Magdalena Wizner, sołtys Teresa Paruch-Ryś, dyrektor GOK Grzegorz Boboń, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Renata Cichowska – Gaździak, Honorowi Członkowie KS Bestwinka: Marian Firganek i Roman Kozak oraz trenerzy: Marcin Sztorc, Waldemar Fluder i Dominik Chmielniak.
Czytaj więcej
24. 03. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3357
plakat wieczorek mini