Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 04. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3415
W wyborach do Rady Powiatu w okręgu numer 3 składającym się z gmin Bestwina i Wilamowice do wzięcia było 5 mandatów. W ostatniej kadencji trzy z nich sprawowali mieszkańcy naszej gminy: Jan Stanclik, Łukasz Pasierbek (Komitet Wyborczy Wyborców Prawo i Sprawiedliwość) i Grzegorz Gawęda (Komitet Wyborczy Wyborców Polskie Stronnictwo Ludowe) oraz dwa: Dorota Nikiel i Jerzy Kubik z gminy Wilamowice reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców - Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota.
W tym roku, na VII kadencję, zaufanie wyborców zdobyli z naszej gminy: Artur Beniowski (1153 głosy - Komitet Wyborczy Wyborców - Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota), Łukasz Pasierbek (748 głosów - Komitet Wyborczy Wyborców Prawo i Sprawiedliwość), Piotr Paszek (800 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska) oraz Andrzej Kamiński (1534 - Komitet Wyborczy Wyborców Prawo i Sprawiedliwość) i Dorota Nikiel (824 - Komitet Wyborczy Wyborców - Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota) z gminy Wilamowice. Tak więc gmina Bestwina utrzymała 3 mandaty. Gratulacje!
Warto zaznaczyć, że jeszcze do niedawna mieszkanka Kaniowa a obecnie mieszkanka Czechowic-Dziedzic, Beata Łukowicz, ubiegająca się o mandat właśnie w Czechowicach-Dziedzicach, w okręgu nr 2, zdobyła największą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów do Rady Powiatu – 2086! Tak, powtarzając hasło z wyborów do sejmu i senatu, pisze o swoim sukcesie w mediach społecznościowych: „Siła jest kobietą!" Jako liderka KO wprowadziła do Rady Powiatu w sumie 7 radnych, wśród nich Piotra Paszka, również z Kaniowa. Jako ciekawostkę napiszę, że Pan Piotr więcej głosów zdobył w gminie Wilamowice (466) niż w naszej (334), co też daje do myślenia.
Czytaj więcej
24. 04. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3266
W niedzielę, 7 kwietnia LKS Kaniów podejmował na własnym boisku stojącą wyżej w tabeli Zaporę Porąbka.
W 13 minucie pierwszą bramkę dla kaniowian zdobył Mateusz Włoszek. Po zdobyciu bramki podbiegł do linii bocznej i przybił „piątkę” z synem, a koledzy zrobili „kołyskę” z racji tego, że niedawno Mateuszowi urodziła się córeczka, Oliwia, również obecna wraz ze swoją mamą na meczu. Zdjęcia TUTAJ
Były kolejne okazje do zdobycia bramki, ale ta padła w 36 minucie dla przyjezdnych. Micherda zobaczył, że bramkarz Przełomu wyszedł przed bramkę i prawie z połowy boiska mocno przelobował Rafała Twardowskiego.
Pierwsza połowa zakończyła się remisem, a po przerwie, w 59 minucie, ponownie na listę strzelców wpisał się Mateusz Włoszek. W 68 minucie dał o sobie znać Kamil Góra, następnie w 74’ drugi raz pokonał bramkarza przyjezdnych, zdobywając trzecią i czwartą bramkę dla gospodarzy. Ta druga była popisem młodszego pokolenia zawodników. Szymon Rączkowski kapitalnie dograł do grającego na skrzydle Rafała Beniowskiego, a ten, mimo trudnej sytuacji bezbłędnie dograł do Kamila Góry, któremu nie pozostało nic innego, jak tylko przystawić nogę i skierować futbolówkę do siatki.
Czytaj więcej
24. 04. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5715
Wójtem gminy Bestwina na kadencję 2024 - 2029 został Grzegorz Boboń, uzyskując poparcie 2626 wyborców. Andrzej Wojtyła uzyskał 2051 głosów.
Radnymi zostali wybrani:
Okręg nr 1 Małgorzata Łukoś Okręg nr 2 Slezak Ewa 
 Okręg nr 3 Jerzy Stanclik  Okręg nr 4  Marcin Gac
 Okręg nr 5  Ireneusz Stanclik  Okręg nr 6  Wiesława Ochman - Szeliga
 Okręg nr 7  Sławomir Walczak  Okręg nr 8  Magdalena Wizner
 Okręg nr 9  Stanisław Nycz  Okręg nr 10  Jerzy Borutka
 Okręg nr 11  Przemysław Magiera  Okręg nr 12  Grzegorz Kołodziejczyk
 Okręg nr 13  Roman Pacyga  Okręg nr 14  Grzegorz Owczarz
 Okręg nr 15  Wojciech Janeczko    
Wyniki do Rady Powiatu oraz Sejmiku Województwa Śląskiego zostaną podane w terminie późniejszym.
Szczegółowe wyniki wyborów do Rady Gminy - TUTAJ
Szczegółowe wyniki wyborów wójta - TUTAJ
Wybory do Rady Powiatu - TUTAJ  - pełne wyniki z gminy Wilamowice i gminy Bestwina - Artur Beniowski z drugim wynikiem: Andrzej Kamiński - 1534, Artur Beniowski - 1153 głosy.
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Śląskiego TUTAJ
24. 04. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3239
24. 04. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2882
24. 04. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2851
Zespół z Jaworza jako jedyny przedstawiciel w Lidze Okręgowej Bielsko-Tyskiej może pochwalić się kompletem wiosennych zwycięstw. Dobrą passę Czarni przedłużyli w starciu z LKS-em Bestwina.
- Cieszy nas czwarte zwycięstwo z rzędu, tym bardziej że jest ono przekonujących rozmiarów. Myślę, że słusznie. Na przestrzeni całego meczu byliśmy drużyną znacznie bardziej skuteczną - mówi w rozmowie z naszym portalem trener Czarnych, Tomasz Wuwer.
Od pierwszego gwizdka arbitra "pachniało" ofensywnym widowiskiem. Szybko to znalazło odzwierciedlenie w wyniku. W 11. minucie jaworzanie objęli prowadzenie, gdy Krystian Makowski spuentował oskrzydlającą akcję golem. Nieco ponad 10. minut zajęło Czarnym, aby podwyższyć prowadzenie. Niezawodny Szymon Płoszaj dopadł do piłki zbyt lekko zagranej przez Krystiana Patronia i ulokował ją w siatce. LKS podjął jednak "rękawice". W 29. minucie Patryk Fluder wykorzystał prostopadłe podanie i zdobył bramkę kontaktową.
Czytaj więcej
24. 04. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2682

24. 04. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2904
W żywieckim kinie „Janosik” w dniu 4 kwietnia odbywała się uroczystość podsumowująca Konkurs Marszałkowski „Zwiększenie potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Śląskiego w 2024 r.”. W ramach tego konkursu trzy jednostki OSP z gminy Bestwina (Bestwina, Bestwinka i Janowice) otrzymały środki pieniężne w wysokości 7200 zł. na każdą ze Straży. Symboliczne czeki wręczali Członek Zarządu Województwa Śląskiego Grzegorz Boski, a także radny Sejmiku Województwa Śląskiego Hubert Maślanka i prezes WFOŚiGW w Katowicach, Mateusz Pindel. Gminę Bestwina reprezentowali wójt Artur Beniowski i komendant gminny, radny Grzegorz Owczarz.
Źródło: Urząd Gminy w Bestwinie

 

24. 04. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2934
Jeszcze tylko w ten weekend kibice emocjonować się będą tylko rozgrywkami klasy A i ligi okręgowej, B klasa ruszy dopiero w weekend 13/14 kwietnia.
LKS Kaniów zagra na własnym boisku i w wyborczą niedzielę, 7 kwietnia, będzie o godzinie 17.00 podejmował Zaporę Porąbka.
LKS Kaniów zajmuje z dorobkiem 15 punktów 11 miejsce, Zapora Porąbka jest 7 i ma 21 punktów, w ostatnim meczu zremisowała u siebie z Orłem Kozy 1:1.
LKS Bestwina rozpoczął rundę jesienną od wyjazdowej wygranej, ale potem przyszły dwie porażki. Przed nami 4 kolejka ligi okręgowej, w której bestwinianie zmierzą się w sobotę, 6 kwietnia, o godzinie 15.00 z Czarnymi Jaworze. Mimo że gospodarzem tego meczu powinien być LKS Bestwina, mecz odbędzie się w Jaworzu.
Czarni Jaworze zajmują 5 miejsce i zdobyli do tej pory 33 punkty, LKS Bestwina jest 11 i ma 18 punktów.
LKS Kaniów - Zapora Porąbka - niedziela, godz.17.00 - boisko w Kaniowie
LKS Bestwina - GKS Czarni Jaworze - sobota, godz. 15.00 - boisko w Jaworzu
24. 04. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3137
19 sierpnia 2023 roku, w drugiej kolejce rundy jesiennej sezonu 2023/2024 LKS Ligota wygrał w Kaniowie 4:1, a jedyną bramkę zdobył w 90 minucie Dariusz Siwek.
W „lany poniedziałek", 1 kwietnia 2024 r. w Ligocie odbył się mecz rewanżowy i stojący wyżej w tabeli gospodarze tym razem musieli uznać wyższość gości, LKS Przełom Kaniów.
Kaniowianie trzy razy trafili do bramki swoich przeciwników, a autorami goli byli: Marek Faruga, Mateusz Włoszek i Damian Woźniak.
LKS Ligota – LKS Kaniów 0:3