Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

PARANOJA

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #934 przez czk
Replied by czk on topic Odp: PARANOJA
No widocznie ksiądz szuka kosztów, albo przychodów tam gdzie nie trzeba :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #935 przez greatadrian
Replied by greatadrian on topic Odp: PARANOJA
Po pierwsze - kiedy widzieliście stojących harcerzy na cmentarzu w Bestwinie?
Po drugie - gdzie byli na uroczystości patrona szkoły w kościele?
Po trzecie - czy przychodzą w ogóle na jakąkolwiek uroczystość parafialną w mundurach tak jak BYĆ POWINNO?
Po czwarte - może wypadałoby się dowiedzieć skąd ta odmowa Proboszcza- nie sądzicie?
Co się tyczy cmentarza. Owszem, zdarzają się błędy w księgach odnośnie opłaty za grób, jednak tylko w taki sposób i w tym czasie jest możliwe wyjaśnienie tych wszystkich braków jakie powstały nie z winy obecnego Proboszcza.
Amen!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #936 przez czk
Replied by czk on topic Odp: PARANOJA
greatadrian, żeby sprawa była jasna jeśli chodzi o harcerzy to nie stoją na cmentarzu tylko pełnia
warty podczas obchodów państwowych, a nie kościelnych- to nie ZHR (Związek Harcerzy
Rzeczpospolitej). A poza tym może nawet jakbyśmy chcieli to kto wie czy by nas ksiądz nie przepędził.
Harcerze to uczniowie SP i GIMNAZJUM w Bestwinie więc na uroczystościach patrona
szkoły byli- może nie w mundurach, ale we mszy brali udział.
A Betlejemskie Światło Pokoju, kto przynosi co roku do kościoła ? Gdyby nie harcerze to mieszkańcy
Gminy nawet nie wiedzieliby co to jest !!:P Ale w tym roku chyba nie przyniesiemy BŚP do kościoła,
nie z powodu zaistniałej sytuacji, ale dlatego że mimo starań wciąż dla niektórych np. takich jak
greatadrian jesteśmy niewidzialni.
A jeśli chodzi o powód księdza dlaczego nie możemy sprzedawać zniczy to doskonale nam wyjaśnił-
"bo nie mamy takiego prawa"- tylko nie wiem kto to prawo ustanowił.
Życie harcerzy nie może się toczyć tylko wokół księdza i kościoła. Tyle w tym temacie.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #937 przez greatadrian
Replied by greatadrian on topic Odp: PARANOJA
Hmmmm.... Harcerz – Syn Chrześcijaństwa – jest dumny ze swej wiary: pracuje sumiennie, aby ustanowić Królestwo Chrystusa w całym swoim życiu i świecie, który go otacza.
Ja się pytam gdzie byli harcerze na procesji Bożego Ciała? Fajnie, że założyliście sobie hufiec- mi osobiście brakowało tego kiedy chodziłem do szkoły. Tylko gdzie się w życiu parafii te zuchy się pokazują? Proszę mi wskazać uroczystości w czasie których mogłem zobaczyć (może nieuważnie patrzałem) a nie zauważyłem żadnego w mundurze? Mówisz, że byli, ale bez- jednak czy tak być powinno? Jakoś w innych parafiach normalnym jest, że grupy młodzieżowe uczestniczą w życiu parafii- w Bestwinie musi być oczywiście inaczej.
Kiedy znów przychodzi do sprzedaży zniczy to harcerze pierwsi w mundurach stać będą przed kościołem- coś nie halo, prawda? W tym miejscu znakomicie komponuje mi się tytuł tego tematu....
Po wtóre- oaza od dawien dawna sprzedawała znicze z których przychód przeznaczali na rekolekcje wakacyjne i wyjazdy w ciągu roku. Dlaczego? Oaza jest grupą parafialną, harcerze grupą nazwijmy to szkolną.
Czy może oazowicze starali się sprzedawać ciasteczka na jakimś festynie szkolnym?
Tak więc skończcie z tą dezynwolturą i przede wszystkim nabierzcie szacunku do swojego proboszcza i zastanówcie się czy w tym hufcu wszystko jest jak należy jeśli chodzi o sprawy religii. Bo o ile pamiętam to najprzód jest Bóg, potem Honor i na koniec Ojczyzna.
Amen!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #938 przez soho
Replied by soho on topic Odp: PARANOJA
Ciekawi mnie czy tak chwalona Oaza w pełnym składzie stawiła się na mszy za patrona szkoły bo raczej tam tez uczniowie podstawówki i gimnazjum należą.I po czym ich mamy poznać przecież mundurków nie maja ?A po drugie w jakich uroczystościach kościelnych brała udział pani sprzedająca cukierki odpustowe obok oazy? Moze sypala kwiatki w Boze Cialo ?Bo jak rozumiem ona jest bardziej potrzebna parafi niz Harcerz ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #939 przez greatadrian
Replied by greatadrian on topic Odp: PARANOJA
Oaza jest głównie z gimnazjum- czyż nie? Z tego co mi wiadomo w tym samym czasie gimnazjum miało zorganizowaną przez p. dyrektor jakąś akademię tudzież apel. Tak więc 1:0 dla mnie.
Poznać oazowiczów możesz np. po uczestniczeniu i śpiewaniu na Mszy świętej oraz nabożeństwach. Mundurków nie mają- jeśli chcesz zaprojektować to zaproponuj im. Natomiast harcerze je posiadają.
Babka co na budach sprzedaje cukierki i gość co sprzedaje petardy zgodnie z tradycją zawsze są, prawda? Nie jest jednym ze wspomnień Twojego dzieciństwa jak szło się na stragany i kupowało po Mszy?
Naturalnie, że harcerze są potrzebni w parafii tylko kiedy ich uświadczysz tak naprawdę? Światełko betlejemskie, warta pod pomnikiem?
Jeśli nadal nie rozumiesz o co chodzi to idź sobie do jakiejś Pani z KGW i z pewnością Ci wytłumaczy po co się uczestniczy w uroczystościach parafialnych, tym bardziej w stroju regionalnym. Bo na chwilę obecną pierdzielisz człowiecze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.434 s.
Do góry