Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

PARANOJA

  • omop
  • Gość
  • Gość
12 lata 5 miesiąc temu #963 przez omop
Replied by omop on topic Odp: PARANOJA
Każdy angażuję się w inny sposób, szczerze harcerze to raczej organizacja szkolna bo działają w szkole , a Oaza to organizacja Kościelna działająca przy naszej parafii. a co do tego że 'młodzi mówia nie' nie moge się zgodzić. Nie pamiętam sytuacji żeby Kościól na święta nie był ubrany, posprzątany, drzewa obcięte przez lektorów czy pomalowany płot i wiele innych... także nie pamiętam sytuacji żeby osoba poproszona o pomoc w przygotowaniu jakiegoś przedstawienia czy czegokolwiek innego odmówiła pomocy - może są poszczególne przypadki ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. I nikt nie wie jak młodzi sie angażują bo po prostu sie o tym nie mówi i nie pamięta ale jeżeli stanie sie cos złego to jest to bardzo długo rozpamiętywane. Chyba nikt nie pomyślał jak wiele oaza i harcerze mogliby zrobić razem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #964 przez kjppster
Replied by kjppster on topic Odp: PARANOJA
Trochę na dziwny tor zeszła ta dyskusja, bo każdy tutaj ma swoje racje. Mam prośbę o nieasymilowanie lektorów z oazą, jestem od wielu lat lektorem i od wielu lat oaza drze koty z lektorami.

Co do tego, że harcerze sprzątają cmentarze, to nie widziałem harcerzy koszących trawy na cmentarzu, nie widziałem harcerzy przycinających tui na cmentarzu, nie widziałem harcerzy grabiących liści koło Kościoła czy koszących trawy. Za każdym razem zajmuje się tym jedna i ta sama grupa lektorów, a nie harcerzy, dlatego proszę harcerze nie gloryfikowali swojej roli w akcji prac koło kościoła.

Co do samej akcji znicz (tak to chyba się nazywa) nie wypowiem się, bo nie jestem w temacie. Zgodzę się tutaj z faktem iż pani z cukierkami jest trochę nie na miejscu. Natomiast rozumiem trochę proboszcza, ponieważ oaza od wielu lat zajmuje się zniczami i nagłe tego zmienianie jest bez sensu, ale rozumiem też harcerzy, choć trochę emocje są nie na miejscu.

A co do kartek, to jest wynik bałaganu starego proboszcza i to wystarczy wyjaśnić, bo ja też taką kartkę miałem, a sam byłem przy regulowaniu tej sprawy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #965 przez greatadrian
Replied by greatadrian on topic Odp: PARANOJA
Czk
Jestem lektorem od 13 lat w naszej parafii i nie jest mi obce nic co związane z moim rodzinnym kościołem.
Na jakiekolwiek spotkanie w owej dacie nie przyjdę bo jestem na uczelni i mam swoje obowiązki.
Czuszak
Pratchett to ateista?
Michał
Wymiatasz ;)
Kjppster
Nic dodać nic ująć.

Nie wiem kto tu moderuje forum ale niech już zamknie ten topic, niech się każdy zatroszczy jak może Kościół.
Jeśli zaś komuś coś się nie podoba w działaniach Proboszcza, niech pluje- może coś przyschnie.
Amen!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #966 przez czk
Replied by czk on topic Odp: PARANOJA
Drogi kjppster żeby sprawa była jasna. Harcerze nie koszą trawy ani nie przycinają tui.
Harcerze porządkują niektóre groby na cmentarzu, oraz dbają o groby nauczycieli i swojego patrona
WŁADYSŁAWA GRYZEŁKI i nie robią tego z ramienia parafii, ale Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej.
omop:

Każdy angażuję się w inny sposób, szczerze harcerze to raczej organizacja szkolna bo działają w szkole , a Oaza to organizacja Kościelna działająca przy naszej parafii

Niestety albo i stety harcerze nie są organizacją szkolną, ale to już wyjaśniła Surowiak.
ZHP jest organizacją pozarządową, organizacją pożytku publicznego. Drużyna i Gromady zuchowe zrzeszają uczniów ze szkoły. gdybym założyła te 6 lat temu drużynę przy parafii, a nie w szkole pewnie każdy by mówił, że to organizacja kościelna, a gdybym założyła drużynę przy CKSIR to mówilibyście że to organizacja kulturalno- sportowo- rekreacyjna ??- czyż nie ?? A tak nie jest, nie było i nie będzie.
Widzę że temat krąży nie tylko wokół harcerstwa, ale też oazowiczów, księdza, lektorów, kartek na grobach, a także obrażania się nawzajem.
Dlatego jeszcze raz proszę admina o zakończenie tematu. Jeśli ktoś ma ochotę rozwiać swoje wątpliwości na temat harcerstwa w naszej Gminie to jeszcze raz zapraszam 10. 11 godz. 16:00 Szkoła Podstawowa w Bestwinie. Odpowiem na każde pytanie. To tyle ode mnie nie będę się już wypowiadać w tym temacie który zszedł na kilka innych. Jednocześnie proszę wszystkich o powstrzymanie nerwów i o niezaczepianie już o temat harcerstwa i oazowiczów, lektorów, czy też księdza. A jeśli ktoś ma ochotę to niech założy nowy temat.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich na forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #967 przez czuszak
Replied by czuszak on topic Odp: PARANOJA

greatadrian napisał: Czuszak
Pratchett to ateista?


A co ma piernik do wietraka?

Heh do mnie napisałeś "Dziecko" a też dopiero studiujesz... (nie poruszałem tematu ale skoro już się przyznałeś...)

Ponownie wnoszę o zamknięcie tematu

Zaraz zaczniemy się kłucić co było pierwsze: kura czy jajko :D ale na to proponuje nowy temat...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
12 lata 5 miesiąc temu #968 przez greatadrian
Replied by greatadrian on topic Odp: PARANOJA
Ktoś gada jak mały Kazio to a priori przyjmuję, że nim jest.

To my zapraszamy harcerzy w strojach galowych w niedalekiej przyszłości na obchody uroczystości parafialnych.
Nadejdzie ten dzień i będzie pięknie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.325 s.
Do góry