Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Proboszcz z Kaniowa

Więcej
10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #2232 przez inka
Replied by inka on topic Odp: O:Proboszcz z Kaniowa
Panie adminie jka ma Pan odwage i zyczenie prosze to umiescić jako artykół na stronie . Pan wie czemu , aj a bede wiedzieć tez czemu nie ...jesli sie to nie ukaze

Witajcie,
widzę temat proboszcza wciąż aktualny. Nie będę przez wpojony przez rodziców szacunek do ludzi i starszych osob komnetować zachowań tych co przykładem i autorytetem winni być ...
Boli mnie fakt , że proboszcz zachowuje się tak jak się zachowuje , ze mamy polityków takich jakich mamy , że samorząd to coraz częsciej klika kolesi a nie słuzba ludziom, ale nie będę tu pisać o tym ....przeciez były czasy ze to wszystko miało wartość wiekszą i chyba ponadczasową .
Był tu kiedyś w Kaniowie ksiadz który przyciagał młodzież , który mądrościa i wiedzą , podejsciem , upartością i konsekwencja jednoczył ludzi. Nie chce mi się czytać idiotycznych wpisów: dobrze wam tak , robienia sobie pośmiewiska z kogoś kto wita nas co niedziele w koscile który ma scalać a nie dzielić , to nie chodzcie do koscioł jak wam ksiadz nie odpowiada , kedzcie do Bestwinki jedzie do Czechowic . Kaniowskie społęczenstwo było i jest najlepiej i najbardziej zorganizowanym sołectwem, najbardziej odwaznym i konsekwentnym społeczenstwem tej gminy. Tak nie boje sie tych słow , umieli poiwdzieć kradniesz i umia powiedzieć Qvowadis proboszczu bo nie rozumiemy co robisz i jak sie zachowujesz nie akceptujemy tego.
Był kiedyś tu proboszcz, który by wielkim człowiekiem , nigdy pożniej mimo ze niektórzy byli tez dobrzy nie dorównał mu w byciu ksiedzem i człowiekiem . Przypomina mi się wykład na temat jakości życia ,,Jakoci ISO " jak kto woli Jana Pawała II i mojego wykładowcy z uniwerku.Polececam....popatrzycie na zycie i ludzi co maja manie wyższosci inaczej To nic ze mamy takiego proboszcza jakiego mamy , może na nas nie zasługuje albo mamy go za karę albo on dostał nas za karę ...kto tam wie. Jest i skoro jest to niech sobie jeste kwestia dla kogo i po co ale to juz jego problem . Przestancie pluc i szczekać bo zachoujecie sie na poziomie pewnych kazań których słcuhac sie juz nie da . Był tu kiedys ksiadz który był oratorem , krasowmówca , kaznodziejem i wielkim człowiekiem jak powiedział szło w pięty i łża sie kreciłą i człowiek miał ochotę zmieniać życie. szedł do koscioła i nikt go tam nie obrazał a kara za niechodzenie do koscioła regularnie było wałkowanie ,, maranata "bo ksiadz miłą sktóry umiałłuch absolutny i spiew nył dla niego świety . Wiecie co mysle , że kościól rozpada sie wtedy gdy nie ma w nim dobrego śpiewu , nie ma go w kaniowie od lat , chór robi co moze ale masza to przecież ,,sztuka " ,,opera" jak ma byc jak organista spiewa inaczej niz ludzie od lat albo słychac niebianski głos dziewczynki za która nikt nie nadązy bo jje talent nie jest do koscioła. Był kiedys ksiadz , który umiał stworzyć kościół i mysle , ze społęczenswo Kaniowa zorganizowane, empatyczne i niezabobonne ( moze z małymi wyjatkami) ale tolarancyjne i mądre. Tak tacy jstesmy i tego wstydzić się nie trzeba , zdanie własne mozna mieć . A ci co dogdaują z innych miejscowości niech powiedza mieliscie kiedyś takiego ksiedza co wielkim człowiekiem był???? którego wsponimacie z szacunkiem i chylicie czoło przed jego wiedza i mądroscia zyciowa ? Mysmy mieli teraz nie mamy ale musimy mieć zawsze najlepiej ....jestesmy z Kaniowa Naszej Gminy , dziw was fakt ze dbamy o jakosć ???
zycia wypowiedzi , gospodarzy , nauczycieli , lekarzy ...to nasze społeczenstwo w kazdym sołectwie znajdziesz takiego człowieka jak nasz wielki Proboszcz ks. Ślazyk , o takich piszczie , takich wybierajcie na woojtów , dyrektorów szkól , takich stawiajscie za przykłąd dzieciom .Plucie na system i niszcenie autorytetów nie zawsze jest mądre czasem wiecej zrobice jak o kims nie napiszecie a swoja postawa pokazecie ze cos dla was jest wartoscia i nie ugniecie sie przed mamoną układami i cwaniactwem. Pozdrawiam , ksiedza z Kaniowa tez . Inka (I.G)
Ostatnia10 lata 2 tygodni temu edycja: inka od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #2353 przez NewCansas
Witam, jestem nowym Mieszkańcem Kaniowa (jakieś 3 lata) i tak się natkąłem na ten temat. Chyba w Kaniowie nie macie szczęścia do ksiezy bo to co mowia mi znajomi o obecnym proboszczu to sie wierzyc nie chce... Ludzi wybiera, dzieci nie chrzci, slubow nie udziela, a nawet nieboszczykow sobie wybiera po kogo wyjsc. A koleda wyglada jak przesluchanie na komisariacie. Plebania zamknieta, wiecznie nikogo w ogole tam nie ma... Czy ksieza w kaniowie administruja tez inne parafie? Byc moze o czyms nie wiem... Pozdrawiam i zycze Wam (a juz nam) ksiezy z powolaniem....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #2354 przez zefir
Replied by zefir on topic Odp: O:Proboszcz z Kaniowa
Witaj. A czemu tu się dziwić. Jeżeli ktoś nie chodzi do kościoła jest tzw.niepraktykujący ,to po co przychodzi chrzcić dziecko? Przecież składa oświadczenie że, wychowa dziecko w wierze katolickiej .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #2355 przez zefir
Replied by zefir on topic Odp: O:Proboszcz z Kaniowa
Kancelaria jest czynna po Mszach .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu - 6 lata 1 miesiąc temu #2356 przez NewCansas
Kto bez grzechu niech.... Abo nie sądź grzeszny grzesznego Pan Bóg jest od tego. Slyszales? A po drugie dziwne że w sąsiednih parafiach i w mojej rodzinnej ksiadz chrzci wszystkie dzieci itd itp
Ostatnia6 lata 1 miesiąc temu edycja: NewCansas od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #2357 przez zefir
Replied by zefir on topic Odp: O:Proboszcz z Kaniowa
No masz rację. Ale po co chrzcić skoro i tak nie będziecie z dzieckiem chodzić do kościoła? Tak samo jeżeli całe życie dziecko nie chodzi z rodzicami do kościoła, a oni wysyłają je do Komunii ( bo wszystkie dzieci idą). To jest bez sensu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.440 s.
Do góry