Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Spotkania z nauką w SP Bestwina

11. 05. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3937

Najlepszą metodą na przyswojenie sobie wiedzy nie jest suchy wykład nauczyciela, ale nauka poprzez eksperyment, doświadczenie. Z takiego założenia wyszli twórcy Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie, a za ich przykładem także uczniowie Szkoły Podstawowej w Bestwinie. Idea nauki poprzez zabawę tak spodobała się pani mgr Katarzynie Krywult, że postanowiła wcielić ją w życie również na naszym terenie. Dzięki połączonym siłom uczniów z klas IV – VI, a także młodszych ochotników, została przygotowana seria ciekawych projektów z różnych dziedzin. Na szkolnych korytarzach zawisły gazetki poświęcone kulturze różnych krajów, zagadnienia matematyczne, bryły przestrzenne wykonane techniką origami, prace plastyczne, wypracowania, wywiady – znalazło się miejsce dla prawie każdej dyscypliny naukowej.

12 maja uczennice klasy IV i VI, przygotowywane przez p. mgr Marię Drewniak wykonały modele prawdziwych wulkanów, które dzięki zastosowaniu różnych substancji, m.in. octu i sody oczyszczonej, wybuchały na szkolnym dziedzińcu. Pokaz obserwowała również dyrektor szkoły Agata Rak, która stwierdziła, że jest pod wrażeniem talentów i ciekawych pomysłów swoich uczniów oraz kadry pedagogicznej.

Tekst i zdjęcia: Sławek Lewczak

Do góry