Paweł Wawrzyczek - mistrz judo

11. 05. 13
Odsłony: 5559

Ostatnio przedstawiałem tutaj sylwetkę Marcina Ryszki – mistrza świata w pływaniu. Jest mieszkańcem Czechowic – Dziedzic, ale z kaniowskimi korzeniami. Warto poznać również sukcesy innego zawodnika o kaniowskich korzeniach, na dodatek od dwóch lat mieszkańca Kaniowa – Pawła Wawrzyczka. Ma on 15 lat, jest uczniem Gimnazjum Publicznego nr 2 w Czechowicach – Dziedzicach i uprawia judo w K.S. Judo Czechowice-Dziedzice.
W tym roku do najważniejszych jego osiągnięć należą:
W dniach 5 i 6 marca w Zagrzebiu (Chorwacja) rozegrano Puchar Europy Juniorek i juniorów młodszych. W imprezie tej wzięło udział 548 zawodniczek i zawodników z 24 państw. Paweł Wawrzyczek stoczył siedem emocjonujących walk i zdobył brązowy medal(na zdjęciu drugi z prawej). Droga do medalu była bardzo trudna. W pierwszej rundzie pokonał Bułgara M.Nedkova, w kolejnej musiał uznać wyższość Rosjanina S.Surakatov, choć na 40 s. do końca walki prowadził na 2 yuko. W walkach repasażowych kolejno odprawił z kwitkiem Chorwata M.Sentic, Austriaka A.Wenisch, Włocha D.Ganni, Serba D.Jurakscic, by wreszcie w walce o brąz stoczyć zacięty, a zarazem zwycięski pojedynek z Holendrem T.Balde.
W dniach od 30 kwietnia od 3 maja w Białymstoku rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo(na zdjęciu pierwszy z lewej). Paweł doznał minimalnej porażki w walce finałowej (wskazanie sędziów decyzją 2:1) i ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji.
W dniach 7-8 maja w berlińskiej Sportforum Hale rozegrano kolejny turniej z cyklu Puchar Europy juniorek i juniorów młodszych. Paweł zdobył w kategorii wagowej 55 kg. (52 zawodników) brązowy medal. W drodze do podium pokonał kolejno Capparent Ruben ( Bel),Bucci Eduardo (Ita). Trzecią walkę przegrał z zawodnikiem rosyjskim Gadzhiev Rasul. W walkach repasażowych poszło gładko, w pierwszej pokonał Austriaka Spindler Nico, a następnie jego rodaka Vogel Amin. W walce o brązowy medal pokonał Ershov Pawel (Rus) przez skuteczne założenie trzymania.