Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Mamy to!!! Mamy mistrzynie i mistrzów świata z UKS Set Kaniów!!! Historyczny sukces w kajak polo!

17. 08. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9379

20663859 1739241652785048 5332858172299207922 n20597403 1510466122345271 8509717306527905818 nU 16U 19 WU19 MSandra Pilarz, Katarzyna Ciupak, Dominika  Sojka, Monika  Pacyga Mistrzyniami Świata Juniorek!!!
Jakub Witkowski, Kamil Król, Dawid Cebula, Kordian Kupczak Mistrzami Świata Juniorów!!!

W ubiegłym roku cieszyliśmy się z tytułu wicemistrzyń świata zdobytego przez żeńską reprezentację Polski kajak polo w kategorii wiekowej U-21. Odbyły się one końcem sierpnia w Syrakuzach we Włoszech. Rozpierała nas duma, ponieważ trenerem reprezentacji był Dariusz Pilarz z UKS Set Kaniów, a srebrne medale wywalczyły nasze dziewczęta: Klaudia SACHMERDA, Natalia PACYGA, Sandra PILARZ, Katarzyna CIUPAK i Monika PACYGA.
W dniach od 2 do 6 sierpnia 2017 roku w Belfaście odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorów w Kajak Polo. Polska wystawiła swoje reprezentacje w kategoriach wiekowych: U 19 mężczyzn i kobiet oraz U 16 mężczyzn. Z UKS Set powołania otrzymali:
dziewczęta - Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak, Dominika  Sojka, Monika  Pacyga – U 19.
chłopcy - U 16: Jakub Witkowski, Kamil Król, Dawid Cebula, Kordian Kupczak.

Z zawodnikami był również trener, Dariusz Pilarz, który odpowiadał za kadrę Polski U 19 dziewcząt.
Reprezentacje Polski (a więc i nasze zawodniczki i zawodnicy) okazały się chyba największymi niespodziankami mistrzostw, ponieważ wystąpiły w finałach we wszystkich kategoriach, w których wystartowały, a na dodatek nasza żeńska reprezentacja U 19 startowała również w grupie mężczyzn, gdzie wywalczyła III miejsce, co stanowi o jej wielkiej sile.
Nasze dziewczyny z U 19 walczyły w finale z GB DEV LADIES U18 1 i wygrały 5:1 zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyń Świata, brawo!!!
Męska reprezentacja Polski U 19 miała za przeciwników Trakai AVSK i wygrała 4:3.
Polska U 16 walczyła w finale z CR PAYS DE LA LOIRE 4 i nie chciała być gorsza od swoich starszych koleżanek i kolegów i po końcowych gwizdkach sędziów wzniosła w górę swoje ręce i wiosła w geście zwycięstwa. Swoim przeciwnikom zaaplikowała 4 gole nie tracąc żadnego.
Trzy finały i trzy zdobyte tytuły mistrzów (mistrzyń) świata świadczą chyba bardzo dobrze o przyjętej i realizowanej polityce szkoleniowej w polskim kajak polo. A jeszcze kilka dni temu, po The World Games dało się słyszeć opinie, cyt.:” World Games za nami. Wydaje się, że czas na zmiany kadrowe w polo. Nasze kadry wymagają już od wielu lat zmian i nie chodzi mi o zawodników” – koniec cytatu. Pozostawiam tę opinię bez komentarza, wszak wyniki osiągnięte w Belfaście mówią same za siebie. Brawo zawodniczki i zawodnicy, brawo Dariusz Pilarz i Bartek Dawidek, brawo Norbert Watkowski i Paweł Kalinowski !!!
Sandra, Kasia, Monika startowały w ubiegłym roku w drużynie U 21 i zdobyły srebrny medal. Teraz, mimo iż upłynął rok startowały w kategorii U 19, a wraz z nimi startowała Dominika, która ma 15 lat i wywalczyły złoty medal. Jeśli tylko im i ich koleżankom, które walczyły razem z nimi: Katarzynie Kalina, Monice Kulas, Weronice Jasiukiewicz i Nikoli Terpiłowskiej nie zabraknie determinacji i chęci do dalszej ciężkiej pracy na treningach możemy być spokojni o polskie kajak polo. Trzymajmy za nie kciuki i życzmy, żeby kajak polo stało się dyscypliną olimpijską. To samo, oczywiście, tyczy się również naszych zawodników, tych młodszych i tych starszych. Brawo Kuba, brawo Kamil, brawo Dawid, brawo Kordian, tak trzymać!!!

Tagi: #ukssetkaniów #setkaniów #kajakpolo #kaniów #mistrzostwaświatawkajakpolo #dariuszpilarz

Do góry