Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Udany start UKS Set w I edycji Pucharu Polski'2017

17. 05. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 9254

 

W ostatni weekend, tj. 6 – 7 maja 2017 r. odbyła się w Leśnej I edycja Pucharu Polski w Kajak Polo oraz IX Międzynarodowy Turniej Kajak Polo O „Puchar Kwisy”, a także Turniej dla dzieci „Panda Cup”.
UKS Set Kaniów wystawił drużynę seniorów w I Dywizji, drużynę kobiet „wzmocnioną” młodzikami w II Dywizji i młodzików w III Dywizji, gdzie występowali juniorzy (roczniki 2003 – 2005).
Najlepiej spisała się drużyna występująca w II Dywizji w składzie: Monika Pacyga, Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak, Dominika Sojka, Gabriela Bazan, Katarzyna Kalina i Jan Adamaszek. Dwoje zawodników z tej drużyny, tj. Dominika Sojka i Jan Adamaszek mają dopiero po 15 lat, a rywalizowali z seniorkami, tym większe więc brawa dla naszej ekipy. Wielkie brawa również dla Sandry Pilarz, która została uznana najlepszą zawodniczką Turnieju.

A oto jak wspominają nasze zawodniczki: Sandra i Kasia występy swojej drużyny:
„rywalizację w Turnieju zaczęłyśmy niepewnie, kończąc pierwszy mecz remisem. W kolejnych meczach było coraz lepiej. W sobotę rozegrałyśmy 5 meczów. Jeden z nich skończył się remisem 5 - 5 z Pragą U-16, następne mecze wygrywałyśmy 1 - 2 bramkami przewagi, awansowałyśmy do finału, gdzie grałyśmy z Powiślem Warszawa. Mecz zakończył się dużą naszą przewagą, bo 10 – 2. Trzecie miejsce zajął MOSW Choszczno."
Drużyna występująca w I Dywizji to mieszanka „starych wyjadaczy” z młodzieżą: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Paweł Michalec, Dawid Cebula, Kordian Kupczak, Jakub Witkowski, Kamil Król zajęła II miejsce.
Nasza najmłodsza drużyna, która w ubiegłym roku rewelacyjnie radziła sobie w „Panda Cup” w tym roku występowała w III Dywizji, gdzie rywalizowała ze znacznie starszymi drużynami i zajęła V miejsce, a reprezentowali UKS Set następujące zawodniczki i zawodnicy: Hanna Sojka, Rafał Beniowski, Anna Beniowska, Aneta Kóska, Estera Janeczko. Ogromne brawa dla nich!!!

W Turnieju udział wzięły 24 zespoły i rozegrano 66 meczów na 2 boiskach do kajak polo w ciągu 3 dni.
Drużyny podzielone były na 4 grupy wiekowe. W sumie na obiekcie leśniańskim startowało 160 kajakarzy, gdzie najmłodszy miał 8 lat, a najstarszy 53 lata.

Do góry