Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Pipki gęsie z puree chrzanowo – ziemniaczanym z dodatkiem buraków i żurawiny KGW Bestwinianki wygrywają w kulinarnej Bitwie Regionów

24. 07. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 190
KGW B 1KGW BKGW B 2KGW B 330 czerwca 2024 r. podczas Śląskiego Święta Karpia w Pawłowicach odbył się I etap Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. "Bitwa Regionów" dla powiatów pszczyńskiego, bielskiego i rybnickiego.
Komisja w składzie: Grzegorz Bien – przewodniczący, Maja Klejnot – zastępca przewodniczącego i Katarzyna Dziedzic wyłoniła trzy najlepsze potrawy z uwzględnieniem kryteriów określonych w Regulaminie Konkursu. Znakomicie wypadło Koło Gospodyń Wiejskich „Bestwinianki” zajmując I miejsce za potrawę „Pipki gęsie z puree chrzanowo – ziemniaczanym z dodatkiem buraków i żurawiny.”
II miejsce: KGW Porąbka – Tłusty bachor na oskubkach z kapustą;
III miejsce: KGW w Jejkowicach – Ozór wołowy z sosem chrzanowym.
Oprócz walorów smakowych ocenie podlegał również sposób podania i wrażenia estetyczne. Nasze Panie wykazały się tutaj ogromnym kunsztem smakowym, jak i kreatywnością. Brawa i gratulacje!
Zwycięskie KGW otrzymały nagrody ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Nagrody wręczali: Bogusław Wijatyk - Dyrektor Generalny MRiRW, Joanna Śmieja - wójt Gminy Pawłowice oraz Tomasz Pucek - zastępca dyrektora OT KOWR w Częstochowie.
KGW B 5KGW B 4
KGW B 6KGW B 7
Do góry