Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

W Jubileuszowym X Memoriale Andrzeja Cichowskiego gospodarze wykazali się gościnnością

23. 11. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 389
Do hali sportowej w Kaniowie, w niedzielę, 19 listopada br., organizator Jubileuszowego X Memoriału Andrzeja Cichowskiego, Zarząd KS Bestwinka, zaprosił drużyny żaków i trampkarzy LKS Bestwina i LKS Pasjonat Dankowice. Zdjęcia TUTAJ
Uroczystego otwarcia Turnieju w obu kategoriach wiekowych dokonali: prezes KS Bestwinka, Tadeusz Wróbel i żona śp. Andrzeja Cichowskiego, Anna Cichowska, której towarzyszyły i kibicowały drużynom córki: Renata Cichowska – Gaździak – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bestwince i Lucyna z mężem Janem Musurem.
Na trybunach mogliśmy zauważyć długoletnich i zasłużonych dla KS Bestwinka działaczy: Romana Kozaka i Franciszka Stawowczyka.
Prowadzący imprezę, Jerzy Zużałek, przywitał w imieniu organizatorów prezesów, zarządy, działaczy i sympatyków klubów biorących udział w Memoriale oraz tych wszystkich, którzy swoją obecnością zechcieli uczcić pamięć zmarłego Andrzeja Cichowskiego. Przypomniał sylwetkę śp. Andrzeja Cichowskiego i jego działalność na rzecz KS Bestwinka oraz krótką historię Memoriału.
W pierwszym meczu, który sędziował (tak jak i wszystkie pozostałe) Patryk Fluder zmierzyły się drużyny żaków LKS Pasjonat Dankowice (trener: Wojciech Sadlok, kierownik drużyny: Kamil Szewczyk) i LKS Bestwina (trener Wojciech Rogala). Goście zza Łękawki zagrali super meczów i pokonali bestwinian 8:1, a pierwszego gola X Memoriału zdobył Igor Wojcieszyk z Pasjonata.
Pozostałe wyniki meczów żaków: KS Bestwinka (trener: Waldemar Fluder) – LKS Pasjonat Dankowice 1:2
KS Bestwinka – LKS Bestwina 5:0.
Mecze trampkarzy: LKS Pasjonat Dankowice (trener: Krzysztof Hoder, kierownik: Adam Kozieł) – LKS Bestwina (trenerzy: Wojciech Rogala i Rafał Gruca) 0:3
KS Bestwinka (trener: Dominik Chmielniak) – LKS Pasjonat Dankowice 6:2
KS Bestwinka - LKS Bestwina 1:7
Przed podsumowaniem turnieju i dekoracją Jerzy Zużałek wspomniał byłych uczestników Memoriału: Jakuba Bierońskiego, który ma za sobą powołanie do młodzieżowej kadry Polski oraz mecze na boiskach ekstraklasy i I ligi, jego młodszego brata, Bartosza, który również zaliczył występy na pierwszoligowych boiskach oraz Sebastiana Zajaca – reprezentanta Słowacji w kadrze U-17 (Sebastian jest synem Richarda Zajaca, który w bramce TS Podbeskidzie wystąpił 149 razy), ponadto wielu zawodników, którzy z powodzeniem występowali i występują na boiskach IV i okręgowej ligi oraz w A i B klasie.
Zgodnie z przyjętą w większości turniejów tradycją w kategorii żaków nie jest prowadzona klasyfikacja drużynowa, wszyscy zawodnicy otrzymują złote medale i czekolady, ale organizatorzy przygotowali nagrody indywidualne, i tak: najlepszym bramkarzem został Tymon Brzozowski (LKS Bestwina), najlepszym strzelcem Franciszek Burian z LKS Pasjonat Dankowice, i tutaj należy dodać, że konieczne było dodatkowe rozstrzygnięcie w postaci serii rzutów karnych, które bronił bramkarz KS Bestwinka, Szymon Pudełko, ponieważ dwóch zawodników Pasjonata: Franciszek Burian i Igor Wojcieszyk zanotowali taką samą zdobycz – po 4 gole. Więcej szczęścia w egzekwowaniu karnych miał wspomniany Franciszek Burian. Najlepszym zawodnikiem wybrano Przemysława Stańca z KS Bestwinka.
Wśród trampkarzy najlepszym bramkarzem wybrano Kacpra Adamusa z LKS Pasjonat Dankowice, który już pierwszą swoją interwencją zachwycił publiczność, najlepszym strzelcem został Hubert Nicpoń z LKS Bestwina. Hubert swój tytuł zawdzięcza hat-trickowi zdobytemu w ostatnim meczu z KS Bestwinka. W sumie zdobył 5 goli. Najlepszym zawodnikiem wybrano Adama Kobielę (KS Bestwinka), który ze stoickim spokojem bronił swojej połowy boiska, a kiedy nadarzyła się okazja to potrafił również zdobywać bramki.
Wyróżnieni zawodnicy otrzymali statuetki oraz vouchery na konsultację fizjoterapeutyczną o wartości 150 zł każdy ufundowane przez Centrum Fizjoterapii Active Heal z Bielska – Białej.
Kluby otrzymały puchary oraz piłki. Odebrali je kapitanowie poszczególnych drużyn.
Turnieje zorganizowane zostały w ramach realizacji zadania: „Upowszechnianie piłki nożnej w sołectwie Bestwinka” przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki a także wsparciu finansowemu oraz organizacyjnemu Urzędu Gminy w Bestwinie i KS Bestwinka.
Opiekę medyczną nad zawodnikami w czasie całego Memoriału sprawował Mateusz Łękawa.
Tadeusz Wróbel, prezes KS Bestwinka, podsumowując halowe zmagania młodych piłkarzy złożył podziękowania Pani Annie Cichowskiej i towarzyszącej Jej rodzinie za obecność oraz aktywny udział w ceremonii otwarcia i zakończenia Memoriału oraz przez cały czas jego trwania, zawodnikom za walkę fair play na boisku i udział w zawodach, życzył im jednocześnie wielu sukcesów i znakomitych osiągnięć, kibicom: rodzicom, rodzeństwu, dziadkom, sympatykom piłki nożnej za wspieranie zawodników, członkom Zarządu oraz tym wszystkim, którzy zaangażowali się w sprawne przeprowadzenie X Memoriału za pomoc w jego organizacji.
Do góry