Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Przedszkolaki poznały kolejną profesję

08. 11. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3026

 W czwartek, 20 listopada, w Bibliotece w Kaniowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Poznajemy różne zawody".Pierwsze pytanie, jakie padło na spotkaniu z żołnierzem - chorążym Janem Kotewiczem, pracownikiem Wojskowej Komisji Uzupełnień (WKU) w Oświęcimiu było co to jest poligon i co jedzą żołnierze? Oczywiście, pan Jan wszystko wyjaśnił, pokazał menażki, manierki, niezbędnik żołnierza oraz łóżko polowe zwane karimatą. Chorąży Kotewicz zaprezentował dzieciom ubranie galowe i polowe, które to znacznie bardziej im się podobało. Każdy mógł przymierzyć hełm, kamizelkę, maskę gazową, a co najciekawsze potrzymać atrapę broni. Było bardzo wesoło, na zakończenie przeprowadzono musztrę i tutaj należy pochwalić czterolatki za zdyscyplinowanie, gdyż najszybciej zdołały się ustawić w dwuszeregu. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki (czterolatki, pięciolatki i sześciolatki) i każdy chłopiec zaplanował sobie że zostanie żołnierzem.

Więcej na http://www.gbpbestwina.eu/

Do góry