Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Nagrody dla wyróżniających się w działalności sportowej w 2022 roku

22. 12. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1585
IMG 2846IMG 2854IMG 2856IMG 2858IMG 285928 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Bestwinie odbyła się 51 sesja Rady Gminy Bestwina, w ramach której wójt, Artur Beniowski, dokonał podsumowania 2022 roku oraz wręczenia nagród dla osób wyróżniających się w działalności sportowej w 2022 roku.
Zarządzeniem nr 53/2022 wójta gminy Bestwina przyznano nagrody pieniężne oraz okolicznościowe nagrody rzeczowe za osiągnięte wyniki sportowe oraz działalność sportową:
1. Ryszard Kawka – strzelectwo osób niewidomych i niedowidzących,
2. Drużyna UKS „SET" Kaniów w składzie: Dominika Sojka, Sandra Pilarz, Monika Pacyga, Klaudia Sachmerda, Hanna Sojka,
3. Drużyna UKS „SET" Kaniów w składzie: Paweł Michalec, Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Dawid Cebula, Arkadiusz Pilarz,
4. Drużyna UKS „SET" Kaniów w składzie: Przemysław Gruszka, Wojciech Szafarczyk, Szymon Machalica, Maksymilian Borlicki, Sebastian Szafarczyk, Adam Mirecki,
5. Drużyna UKS „SET" Kaniów w składzie: Maja Pyjas, Klaudia Mikołajczyk, Roksana Głombek, Kaja Gruszka, Joanna Szafarczyk,
6. Oliwier Kluka – kajakarstwo klasyczne,

7. Drużyna KS Bestwinka w składzie - Damian Lach, Miłosz Tomaszczyk, Marek Witek, Mikołaj Kowalski, Konrad Kolec, Filip Hajduk, Adam Kobiela, Robert Maroszek,
8. Drużyna UKS THE BEST Bestwinka w składzie: Bartosz Hoffmann, Bartosz Maga,
9. Dagmara Sikora — trenerka tenisistów UKS THE BEST Bestwinka - okolicznościowa nagroda rzeczowa,
10. Dariusz Pilarz — trener UKS „SET” Kaniów - okolicznościowa nagroda rzeczowa,
11. Mariusz Cupriak — trener koordynator drużyn młodzieżowych w LKS Kaniów - okolicznościowa nagroda rzeczowa,
12. Bartłomiej Dawidek — trener UKS „SET” Kaniów - okolicznościowa nagroda rzeczowa.
IMG 2864Wójt przypomniał również o nagrodach wręczonych już wcześniej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, a otrzymali je: Ireneusz Stanclik, Maria Kubik, Zespół wokalno - instrumentalny "VOCALIS", Dorota Kóska – Beniowska i Andrzej Surowiak.
Dokonując podsumowania kończącego się roku wójt podkreślił, że był ona bardzo intensywny. Weszliśmy w niego po czasie pandemii, z rozpoczynającą się wojną za wschodnią granicą i wydawało się, że będzie on dosyć ciężki, zresztą pewne uwarunkowania odczuwamy do dzisiaj wszyscy, natomiast wiele rzeczy, mimo tych trudnych okoliczności, udało się zrealizować, pewne środki inwestycyjne pozyskać, co jest bardzo istotne dla naszych mieszkańców, i w miarę normalnie prowadzić życie społeczne, kulturalne, sportowe, samorządowe.
Patrząc na zaproszonych gości – przedstawicieli wszystkich środowisk gminy Bestwina Artur Beniowski powiedział, że dokonując podsumowania warto rozpocząć od podziękowań i w pierwszych słowach zwrócił się do przewodniczącego Rady Gminy, Jerzego Stanclika, i na jego ręce złożył podziękowania dla niego oraz radnych gminnych i powiatowych oraz sołtysów za współpracę, bez której nie byłoby możliwe osiągnięcie tego wszystkiego co udało się w gminie już wykonać, co jest w realizacji i co zaplanowano na najbliższy okres.
IMG 2847IMG 2848IMG 2849IMG 2850Podziękowania zostały również skierowane w stronę pracowników Urzędu Gminy, Pani skarbnik, Pana sekretarza, kierowników referatów, bo bez ich pracy wszystko by się gdzieś rozmyło, chociaż czasami nie jest idealnie, mimo wszystko każdy stara się ze wszystkich sił, aby było jak najlepiej.
Oprócz wyróżnionych za działalność sportową na sali, wśród wielu innych zaproszonych, byli również Państwo Barbara i Jerzy Greń, znane i uznane małżeństwo zajmujące się malarstwem. Korzystając z okazji wójt złożył podziękowania Państwu Greń za wyrażenie zgody, aby na kalendarzu wydanym przez gminę znalazł się ich obraz.
Za całoroczną działalność na rzecz dzieci i młodzieży popłynęły podziękowania dla wszystkich dyrekcji naszych szkół oraz prezesów klubów sportowych. Wyraził uznanie za ich pracę.
Podobne podziękowania zostały skierowane do prezesek Kół Gospodyń Wiejskich, które z kolei organizują czas trochę starszemu pokoleniu i promują również naszą gminę poza jej granicami, w tym poza granicami Polski.
Kończąc swoje wystąpienie wójt złożył życzenia na Nowy Rok, aby był on nie gorszy niż ten kończący się, aby udało się zrealizować wszystkie plany i zamierzenia i wyraził nadzieję, że jeśli tak się stanie to w dobrych nastrojach i w podobnym gronie spotkamy się podsumowując ten 2023.
Uczestnikami sesji byli prezesi, wiceprezesi, trenerzy klubów działających w naszej gminie, dyrektorzy zespołów szkolno – przedszkolnych, prezesi OSP, prezeski KGW, przewodniczący rad sołeckich, prezesi zespołów: „Bestwina” i VOCALIS, Orkiestry Dętej, Stowarzyszenia Wędkarskiego, kierownictwo SP ZOZ i Gminnej Biblioteki Publicznej, Klubu Dziecięcego Puchatek, dyrektor GOK, kierownik GOPS i wyróżnieni nagrodami rzeczowymi za działalność sportową.

Do góry