Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Świety Mikołaj nie zawiódł, przyjechał do Kaniowa

22. 12. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1998
Zgodnie z zapowiedziami, we wtorek, 6 grudnia, na plac przed OSP Kaniów zajechał pięknie oświetlonym samochodem, w towarzystwie dwóch elfów, święty Mikołaj. Po ulicach Kaniowa eskortowali go reniferzyca i renifer na jednośladach. No cóż, jaka zima, takie pojazdy 😊, ale najważniejsze, że dzieciom się one podobały, bo były bardzo fajnym urozmaiceniem wjazdu świętego Mikołaja. A w pobliżu Domu Strażaka czatowała na Św. Mikołaja policja licząc, że ten nie będzie miał zapiętych pasów, bo przecież zazwyczaj jeździ saniami i tam nie są one wymagane przepisami. Srodze się jednak zawiedli, Mikołaj, jak na świętego przystało, przestrzegał przepisy, podobnie i towarzyszące mu elfy, dlatego nie mogło być mowy o jakichkolwiek mandatach. To, oczywiście, żarcik, Panowie policjanci przybyli na zaproszenie sołtysa, Marka Pękali, aby wykorzystać takie zgromadzenie dzieci do promowania używania odblasków i bezpiecznego poruszania się drogach. Dzielnicowy, starszy sierżant, Dominik Piecha, przekazał Mikołajowi odblaski, aby wręczał je dzieciom wraz z upominkami. Sołtys i Stowarzyszenie „Z Sercem na Dłoni” dziękują za ich obecność i troskę o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Kilkanaście zdjęć TUTAJ Niebawem więcej.
Ale po kolei …
Już sporo przed godziną 18.00 przed Domem Strażaka oczekiwali na przyjazd św. Mikołaja wraz z jego świtą sołtys, Marek Pękala i prezes Stowarzyszenia „Z Sercem na Dłoni”, Jerzy Zużałek. Z głośnika leciały okolicznościowe piosenki, na włączenie oświetlenia czekała choinka. Tuż przed przyjazdem św. Mikołaja nastąpiło odliczanie przez bardzo licznie zgromadzone dzieci i ich rodziców i sołtys dokonał uroczystego oświetlenia choinki, aby Mikołaj wiedział, gdzie ma przyjechać. No i zajechał, tak jak na wstępie. Wyraził ogromną radość, że tyle grzecznych dzieci na niego oczekuje i poprosił swojego pomocnika, Jerzego Zużałka, o odczytanie podziękowań dla tych wszystkich, którzy pomogli mu w przygotowaniu upominków dla dzieci, a byli to: Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie na czele z Panią prezes zarządu, Ireną Marek oraz Panami: Bogusławem Holeksą i Michałem Holeksą, Przedsiębiorstwo BUDTOR - Żwirownia w Kaniowie – Leszek i Andrzej Kosmaty, Urząd Gminy Bestwina – kierownik Referatu Sportu i Promocji, Piotr Kine, Wydział Promocji Powiatu w bielskim starostwie powiatowym – radny Łukasz Pasierbek, Supermarket LEWIATAN – Barbara i Adam Gawęda, Cukiernia ASTERIA – Anna Hulboj, Jadwiga Hulboj – Byrska i Dariusz Byrski, sklep EURO – Jolanta Kopeć. W przeprowadzeniu tej imprezy zaangażowani byli ponadto: Jacek Jonkisz, Milena Kozak, Dariusz Łysoń, Paulina i Piotr Wierzba, Dominik Malinowski, Łukasz Pękala, Zarząd i członkowie OSP Kaniów, Piotr Semaniak oraz Zdzisław Tomala.
Wręczanie upominków przeplatane było konkursami. Chętni musieli popisać się wiedzą dotyczącą tradycji związanych z obchodami dnia św. Mikołaja oraz Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowano 28 pytań i nagrody, których wartość była ustalona w zależności od trudności danego pytania.
Liczba dzieci i towarzyszących im rodziców przerosła oczekiwania organizatorów, ale świadczy to tylko o tym, że tego rodzaju wydarzeń powinno być znacznie więcej, potrzeba tylko chęci i chętnych osób do podjęcia tego typu zadań. Odpowiednie deklaracje do pomocy są, więc można domniemywać, że w 2023 roku będzie takich imprez więcej… Sołtys i Stowarzyszenie z „Sercem na Dłoni” na takie deklaracje mówią: Tak, tak, tak!!!
Muzyka, słodycze, elfy, renifery, św. Mikołaj, konkursy … było głośno i sympatycznie w centrum Kaniowa. Czy takie obchody dnia Św. Mikołaja się przyjmą? Szanse są bardzo duże, ponieważ organizatorzy i już zadeklarowani pomocnicy są chętni … a dzieci? Hmmmm, pozostaje czekać do 6 grudnia 2023 roku i przekonać się o tym.
Do góry