Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Liczyliśmy na więcej ... tylko 2 punkty na 9 możliwych

22. 10. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1662
Zwycięstwa w ostatnich meczach bez straty gola, w dodatku wizyta zespołu niżej notowanego w tabeli – te okoliczności zdawały się sprzyjać piłkarzom LKS-u Bestwina w kontekście jej kolejnej ligowej konfrontacji.
Przez pryzmat przebiegu rywalizacji ekip z Bestwiny oraz Łąki gospodarze na jakąkolwiek zdobycz punktową zasłużyli. Przed pauzą bliscy powodzenia byli uderzający z rzutów wolnych Patryk Wentland i Adrian Miroski – w obu przypadkach piłka mijała słupek o centymetry, zarazem bez jakiejkolwiek reakcji ze strony golkipera gości. Również po zmianie stron pod bramką LKS-u Łąka dochodziło do spięć. Tu odnotować można szarżę Kacpra Wójtowicza, który dogrywał do lepiej ustawionego Dawida Gleindka, lecz na wślizgu w ostatniej chwili akcję przerwał defensor przeciwnika. W innej z obiecujących prób ofensywnych o przysłowiowy włos od skierowania futbolówki do celu był Kacper Mielnikiewicz.
Miejscowi nie zdołali ostatecznie defensywy rywala sforsować, na domiar złego sami dopuścili się w 65. minucie błędu „w tyłach”. Jego konsekwencją było pokonanie Mateusza Kudrysa. Żal tym większy, bo nadmienić należy, że była to jedna z nielicznych akcji zaczepnych zespołu z Łąki... – Szczęście ewidentnie nam nie sprzyjało. Piłki w pole karne dogrywaliśmy, często czyniąc to w odpowiedni sposób, ale bycia na właściwej pozycji w ataku już brakowało. Niedosyt mamy straszny, bo zdobycz była w naszym zasięgu – ocenia Sebastian Gruszfeld, szkoleniowiec bestwinian.
LKS Bestwina 0:1 LKS Łąka
LKS Bestwina: Kudrys – D. Gacek, Miroski, Krawczyk, Kacprzak, Kosmaty (80' Gala), Wentland, Droździk (55' Mielnikiewicz), Gleindek, Motyka (70' Adamowicz), Patroń (70' Wójtowicz).
Źródło:www.sportowebeskidy.pl
Jeden punkt zdobył KS Bestwinka, który na własnym boisku gościł wyżej notowany KS Bystra.
KS Bestwinka – KS Bystra 0:0
KS Bestwinka: Dominik Chmielniak, Mateusz Adamski, Błażej Danielczyk, Patryk Fluder, Kacper Kołodziej, Konrad Łuszczak (80' Wojciech Lisewski), Przemysław Prymula, Tomasz Sajdak, Przemysław Stasica (41' Maciek Skęczek), Mateusz Wójtowicz, Efe Zorkun.
LKS Kaniów udał się, już pod wodzą Wiesława Kucharskiego, w niedzielę do Międzybrodzia, by zmierzyć się z wiceliderem, Żarem, i wywiózł z trudnego terenu jeden punkt, a bramkę zdobył Kamil Góra.
LKS Kaniów: Dawid Grabski, Patryk Ciućka, Wojciech Czulak, Tomasz Drewniak, Marek Faruga, Norbert Foks, Kamil Góra (78' Robert Jurczyga), Tomasz Jacher (60' Damian Woźniak), Konrad Markiel, Patryk Nazim (67' Wojciech Kubies).
Do góry