Wszystkie barwy .... medali. 25 Mistrzostwa Polski Seniorów i 3 Mistrzostwa Polski Młodzików w Kajak Polo

22. 09. 05
Odsłony: 1888
Haniamodzikimodziki 2seniorkiseniorki 2seniorki 3seniorzyObroną tytułów ze strony seniorów Team Poznań i seniorek UKS Set Kaniów zakończyły się w Leśnej Mistrzostwa Polski w Kajak Polo, seniorzy UKS Set Kaniów zdobyli srebrne medale, a młodzicy UKS Set Kaniów zajęli trzecie miejsce, tak więc przywożą do Kaniowa medale w każdym kolorze.
Dwudniowy krajowy czempionat organizowany na Dolnym Śląsku przez LUKS Kwisa Leśna we współpracy z lokalnym magistratem i Polskim Związkiem Kajakowym przysporzył wielu emocjonujących spotkań. Rywalizacji na basenach w Leśnej przyglądali się selekcjonerzy seniorskich reprezentacji Polski. Zarówno dowodzący ekipą mężczyzn Paweł Teleman, jak i prowadzący kobiety Norbert Watkowski podkreślali wysoki poziom zawodów.
O ile seniorzy UKS Set Kaniów od 2014 roku zawsze stają na jednym z trzech stopni podium o tyle seniorki od tegoż samego roku panują niepodzielnie na krajowym podwórku i w tym roku mistrzowski tytuł zdobyły po raz dziewiąty z rzędu. Brawo!!! Na dodatek Hania Sojka otrzymała wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki kajak polo w Polsce na przestrzeni całego roku. Brawo!!!

Dziewczęta w składzie: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Sandra Pilarz, Dominika Sojka, Hania Sojka, Maja Pyjas, Amelia Ewiak pokonały w finale MOSW Choszczno 7:2, wcześniej ich rywalki nie miały żadnych szans, wszystkie mecze kończyły się zwycięstwami naszych zawodniczek, a Klaudia Sachmerda została najlepszym strzelcem wśród seniorek zdobywając 11 bramek, Sandra Pilarz 10, Dominika i Hania Sojka po 6, Maja Pyjas 4, Monika Pacyga 2 i Amelia Ewiak 1.
Seniorzy w finale musieli uznać wyższość Teamu Poznań i zdobyli srebrne medale, w poprzednich dwóch latach były to medale brązowe, więc jest progres. Barw UKS Set Kaniów bronili: Kordian Kupczak, Łukasz Pilarz, Bartłomiej Ryba, Paweł Michalec, Jerry Mansner, Miklos Timar, Arkadiusz Pilarz, Jan Adamaszek i Bartłomiej Dawidek.
Wśród seniorów najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobył Arkadiusz Pilarz – 11, Bartłomiej Ryba i Paweł Michalec po 8, Jerry Mansner – 7, Łukasz Pilarz – 6, Miklos Timar – 3, Kordian Kupczak i Bartłomiej Dawidek po 1.
Wielkie brawa należą się również naszym młodzikom, którzy zajęli 3 miejsce. Po brąz sięgnęli: Adam Mirecki, Sebastian Szafarczyk, Mateusz Borlicki, Szymon Machalica i Filip z Katowic. Przypomnę, że przed tygodniem Adam Mirecki i Sebastian Szafarczyk zdobyli brązowe medale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.
W tej kategorii najwięcej bramek dla UKS Set zdobył Adam Mirecki – 18.