Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Startowali w slalomie górskim

22. 08. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1704
SlaskieMaja 1Przemek
 
 
 
 
 
 
Tor slalomowy Wietrznica - Zabrzeż od piatku 29.07 do niedzieli 31.07 był areną zmagań o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów. Zarówno kobiety jak i mężczyźni rywalizowali w konkurencji K-1 i C-1 oraz nowej konkurencji olimpijskiej Extreme Slalomie.
Mimo iż na co dzień nie mają możliwości trenowania tej bardzo trudnej i wymagającej dyscypliny to jednak zdecydowali się również wystartować, aby zdobyć punkty dla województwa śląskiego. Mowa oczywiście i zawodnikach UKS Set Kaniów. Do Wietrznicy wraz z trenerami udali się: Maja Pyjas, Przemysław Gruszka i Maksymilian Borlicki.
Najlepiej z tej trójki wypadła Maja Pyjas zajmując piąte miejsce, najlepsze spośród innych zawodników z klubów, które również nie mają u siebie torów slalomowych, przed nią uplasowały się zawodniczki, dla których ta dyscyplina jest wiodącą, a reprezentujących KS Start Nowy Sącz, KS AZS-AWF Kraków, LUKS Kwisa Leśna, KS Pieniny Szczawnica.
Wśród chłopców Maksymilian Borlicki był 14, a Przemysław Gruszka zakończył swój slalom na 17 miejscu. I tutaj również, z jednym tylko wyjątkiem, przed naszymi zawodnikami byli tylko specjaliści od slalomu górskiego. Tak więc reprezentantom UKS Set Kaniów należą się ogromne wyrazy uznania i podziw dla ich umiejętności.
Do góry