Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

FC Krakowska z Pucharem Posła Przemysława Drabka

22. 07. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1444
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
IX Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Posła Przemysława Drabka przeszedł do historii. Zawody zorganizowane przez Zarząd LKS Kaniów w sobotę, 16 lipca, faktycznie zapisały się w historii jako najliczniejsze pod względem uczestniczących drużyn i tym samym zawodników. Wzięło w nich udział 15 zespołów, a co za tym idzie przeszło 160 zawodników, bowiem każda drużyna mogła zgłosić 11 zawodników. I od razu napiszę: Puchar Posła na Sejm RP Przemysława Drabka zdobyła drużyna FC Krakowska pokonując w finale Nemak 2:0. A bramki dla zwycięzców w tym finałowym pojedynku zdobyli Łukasz Wrzeszcz i Maciej Pachel. W meczu o 3 miejsce faworyzowani Piwkorze po raz drugi w tym turnieju nie wytrzymali ciśnienia w strzelaniu rzutów karnych i ulegli drużynie Młodzi Wilcy2:3, w przepisowym czasie mecz zakończył się remisem 2:2. Dla porządku przedstawiam kolejność drużyn: I miejsce – FC Krakowska, II miejsce – Nemak, III miejsce - Młodzi Wilcy, IV miejsce Piwkorze. Zdjęcia TUTAJ
Składy drużyn:
FC Krakowska: Patryk Nazim, Dominik Nazim, Maciej Pachel, Damian Woźniak, Fabian Śliwa, Mariusz Pachel, Łukasz Wrzeszcz, Damian Gałuszka.
Nemak: Przemysław Punc, Przemysław Wróbel, Maciej Francuz, Szymon Tora, Dariusz Adamiec, Jarosław Pszczółka, Stanisław Kurczyk, Rafał Pająk, Dariusz Pyrda, Mirosław Kuś, Mariusz Cupriak.
Młodzi Wilcy: Łukasz Piadek, Mariusz Pyś, Mateusz Markiel, Błażej Kłoda, Marcin Nycz, Tomasz Wójcik, Zbigniew Gębczyński, Piotr Pastorny, Sławomir Andreew i Roman (nie podano w zgłoszeniu nazwiska).
Aby wyłonić zwycięzców konieczne było rozegranie 38 meczów, które sędziowali Rafał Choszczyk i Michał Mioduchowski - sędziowie podokręgu Bielsko-Biała.
Statuetkę dla najlepszego strzelca odebrał Szymon Święs z Piwkorzy za 8 strzelonych bramek, najlepszym bramkarzem został Amadeusz Golik – również drużyna Piwkorzy, statuetkę dla najlepszego zawodnika odebrał Damian Woźniak z FC Krakowska.
Oprócz uhonorowania uczestników Turnieju Zarząd LKS Kaniów przewidział również podziękowania dla posła na Sejm RP, Przemysława Drabka, radnego powiatowego, Łukasza Pasierbka, Adriana Damaza za przygotowanie części sportowej Turnieju, sędziów za cały dzień pracy. W tym czcigodnym gronie znalazły się również słowa uznania dla mnie za pełnienie roli fotoreportera, spikera i statystyka (dziękuję, to bardzo miłe).
W ceremonii otwarcia oraz zakończenia Turnieju, jak również jako uczestnicy brali udział wójt, Artur Beniowski oraz radny Grzegorz Owczarz. Prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek, oprócz podziękowań, o których mowa wyżej wyraził wdzięczność Ministerstwu Sportu za programy, z których mogą korzystać kluby sportowe, złożył gratulacje zwycięzcom Turnieju, podziękował wszystkim uczestnikom oraz osobom, które przyczyniły się do sprawnego przebiegu tej imprezy.
Poseł Przemysław Drabek również złożył gratulacje najlepszym zespołom oraz wszystkim uczestnikom za udział w tych rozgrywkach, zaprosił do udziału w przyszłorocznym, jubileuszowym turnieju.
W Turnieju wzięły udział drużyny, które od lat w nim uczestniczą, jak chociażby Inny Zespół, który kilka razy zdobywał Puchar Przemysława Drabka, Młodzi Wilcy, Nemak, Piwkorze, Wyborowi, WhiskeyCola, czy też Young Power albo Oldboje Kaniów. Zespoły te w większości tworzą obecni i byli zawodnicy czynnie jeszcze uprawiający piłkę nożną. Cieszy, że pojawiło się wiele nowych drużyn, w tym złożonych z bardzo młodych zawodników, którzy nie mieli żadnych kompleksów, aby stanąć w szranki z bardziej rosłymi i doświadczonymi przeciwnikami. Tym razem zwyciężyło doświadczenie, ale kto wie, czy za rok nie zwycięży młodość?
Do góry