Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Lewandowski zagrał w niedzielę w Kaniowie … Turniej Skrzatów i Smerfików

22. 06. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 890
Tak, tak, to nie żadna kaczka dziennikarska, w niedzielę, 26 czerwca, po boisku w Kaniowie biegał i strzelał bramki Lewandowski, w czerwonej koszulce i z numerem 9. Nie wybrał więc Barcelony, tylko zagrał w drużynie Strefy Football z Bronowa. To na literę B i to na literę B, no i całkiem blisko Kaniowa. Ahaaa, no i nie był to Robert. Zdjęcia TUTAJ
Kto chciał zaparkować w niedzielę w centrum Kaniowa samochód to miał nie lada kłopot. Tak trudno o miejsce bywało na Święcie Karpia, czy innych dużych imprezach, a tymczasem odbywał się na boisku I Wakacyjny Turniej Skrzatów i Smerfików z udziałem 10 drużyn w dwóch kategoriach. Skrzaty rozgrywały mecze równolegle na 3 boiskach, Smerfiki walczyły na czwartym boisku. Każda drużyna grała z każdą, kończyła jeden mecz, przechodziła na drugie boisko i mierzyła się z innym przeciwnikiem, tak więc był to prawdziwy maraton, a jeśli wziąć pod uwagę upalną pogodę i fakt, że Turniej odbywał się praktycznie w samo południe trzeba być pod ogromnym wrażeniem dla wytrzymałości młodych piłkarzy.
Na pewno jednak taki sposób spędzenia wolnego czasu jest dużo lepszy od leżenia nad wodą, czy też gry przed komputerem albo na komórce, duże więc brawa i słowa uznania dla rodziców, którzy tak licznie kibicowali swoim pociechom wraz z rodzeństwem, dziadkami, wspierali, podpowiadali, bili brawa i dbali o dobre nawodnienie organizmów. Z kolei kaniowscy rodzice upiekli i sprzedawali ciasta, kawę, herbatę, ojcowie smażyli kiełbaski, przygotowali boiska i dbali o prawidłowy przebieg Turnieju, a nad wszystkim czuwał niezawodny Mariusz Cupriak z kierownikami i trenerami drużyn, w większości też ojcami zawodników.
I zacytuję jego słowa skierowane do zawodników: „Wszyscy jesteście zwycięzcami, wszyscy otrzymujecie złote medale”. I tak też było, każdy zawodnik i trener odebrali złote medale i czekolady i inne słodkości, bo też wszyscy, mimo iż walczyli o każdą piłkę i starali się pokonać przeciwnika, strzelić mu o jednego gola więcej, przede wszystkim świetnie się bawili. Dlatego też, aby nikogo nie kusiło budowanie tabel i liczenie punktów, żadne wyniki nie były zapisywane, a rozegrano w sumie 21 meczów.
W Turnieju oprócz gospodarzy, Skrzatów i Smerfików LKS Kaniów, uczestniczyły zespoły z klubów: LKS Mazańcowice, Zapora Wapienica, Zamek Grodziec Śląski, Strefa Football Bronów i Akademia Sportu Bielsko-Biała.
Rozgrywki odbyły się dzięki pomocy Urzędu Gminy w Bestwinie, wójt Artur Beniowski objął turniej swoim patronatem, Cukierni Asteria, WE COFFEE PALARNIA KAWY z Kaniowa, pomocą służyła również Firma kateringowa „Zachcianka” - Mirosława Maślanka, no i dzięki wspomnianym mamom i ojcom zawodników.
Do góry