Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Piłka nożna w pigułce

08. 09. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4236
 Tylko w inaugurującym rozgrywki bielskiej A - klasy meczu w Hecznarowicach zawodnicy LKS Bestwina doznali porażki 2:1 z miejscowym Sokołem. W kolejnych spotkaniach zaliczyli same zwycięstwa zdobywając w dodatku najwięcej bramek spośród wszystkich zespołów i samodzielnie objęli fotel lidera. Najlepszym strzelcem zespołu jest Krzysztof Byrski - 7 bramek (z Sołą Kobiernice i Halnym Kalna ustrzelił hat-tricki).
KS Bestwinka rozpoczął od remisu 2:2 w Kobiernicach z Sołą, by w kolejnym meczu zrewanżowac się Halnemu Kalna za porażkę w Pucharze Polski pewnie pokonując go 3:1.W następnych meczach zanotował 2 remisy i doznał tylko jednej porażki. Te wyniki dały zawodnikom z Bestwinki 6 punktów i 9 miejsce w tabeli.
LKS Przełom Kaniów po bardzo dobrej końcówce w poprzedniej rundzie trochę zawodzi swoich kibiców. Do tej pory zawodnicy tego zespołu nie wygrali jeszcze meczu na własnym boisku ( 1 porażka, 2 remisy) a na wyjeździe wygrali w Wilkowicach i przegrali w Bestwinie. Z 5 punktami zajmują 11 miejsce.
Po kilka kolejek mają również za sobą juniorzy i trampkarze. Niestety, nie wszystkim drużynom wiedzie sie dobrze. Spośród naszych drużyn w najwyższej lidze (Liga okręgowa B młodzików i juniorów (Bielsko-Biała)) grają zawodnicy LKS Przełom Kaniów, ale w tym sezonie wiedzie im się wyjątkowo źle, ponieważ zaliczyli do tej pory (5 kolejek) same porażki i zajmują ostatnie miejsca w tabelach juniorów i trampkarzy. Powodem porażek są głównie braki kadrowe, zwłaszcza wśród trampkarzy, gdzie w drużynie występuje wielu zawodników bardzo młodych i ustępujących w związku z tym warunkami fizycznymi swoim przeciwnikom.
Drużyny KS Bestwinka i LKS Bestwina występują w rozgrywek o mistrzostwo ligi „C”. Juniorzy KS Bestwinka w 3 kolejkach zdobyli 3 punkty i zajmują 9 miejsce. Lepszy bilans mają trampkarze, bo w 3 kolejkach zdobyli 7 punktów i znajdują się na 4 miejscu.
Gorzej wiedzie się juniorom LKS Bestwina, ponieważ nie zaznali jeszcze radości ze zwycięstwa i z zerowym kontem zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Najlepiej wiedzie się z kolei trampkarzom LKS Bestwina, ponieważ w 3 meczach zdobyli komplet punktów (bramki 9-1) i ustępują w tabeli tylko LKS Czaniec, który posiada lepszy stosunek bramek.
Do góry