Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Bestwinka na tarczy, Bestwina z tarczą

19. 05. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1228
Wicelider Bielskiej Ligi Okręgowej, Błyskawica Drogomyśl, stawiany był jako faworyt sobotniego starcia z ekipą z Bestwinki. Status ten drogomyślanie potwierdzili na placu gry.
A zaczęło się od rzutu karnego na korzyść gospodarzy w 14 minucie. Druga bramka dla drogomyślan wpadła tuż przed przerwą, „do szatni”.
Po przerwie, w 56 minucie, dzielnie walczący bestwinczanie zdołali zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Pawła Olka, emocje rozgorzały, ale więcej razy nie udało się już pokonać bramkarza Błyskawicy, natomiast gospodarze jeszcze raz pokonali Dominika Chmielniaka w 79 minucie i trzy punkty pozostały w Drogomyślu.
Błyskawica Drogomyśl - KS Bestwinka 3:1
KS Bestwinka: Chmielniak - Nycz, Bieńko, Tomala, Więcek, Kosmaty, Dawidek, Radwański (46' Adamowicz), Prymula (82' Wróbel), Olek, Wydmański
Prezentujące w tej rundzie wysoką formę zespoły z Łękawicy i Bestwiny zmierzyły się w sobotni wieczór na boisku Orła.
Już w 10. minucie miało miejsce zdarzenie kluczowe dla losów spotkania. Obrońca Orła wślizgiem na wyprostowanej nodze „potraktował” Mateusza Droździka, co nie umknęło uwadze arbitra, bez wahania „wlepiającego” faulującemu kartkę koloru czerwonego. – Trudno powiedzieć, jak mecz wyglądałby, ale byliśmy dziś dobrze dysponowani i mieliśmy mecz pod całkowitą kontrolą – opowiada trener bestwinian Sławomir Szymala.
Bestwinianie szybko rozpoczęli strzelecką kanonadę, którą strzałem z rzutu wolnego w 15. minucie zainicjował poszkodowany nieco wcześniej Droździk. Zanim w 23. minucie Krystian Patroń nie pomylił się strzałem po „długim” rogu, piłkarze z Bestwiny zaprzepaścili świetne szanse. Z golkiperem Orła pojedynki przegrali Artur Sawicki oraz Krystian Makowski. Dominacja LKS-u na dobre uwidoczniła się, gdy rywalowi wyraźnie brakowało już „pary”. Łupem bramkowym podzielili się zgodnie Szymon Skęczek i Sawicki. Jedynie po uderzeniu Roberta Mrózka w 83. minucie powody do zadowolenia mieli gospodarze.
– Mogliśmy strzelić jeszcze kilka goli – podsumowuje szkoleniowiec triumfatorów sobotniej potyczki.
LKS Orzeł Łękawica – LKS Bestwina 1:6
Bramki: Droździk (15', z rzutu wolnego), Patroń, Sawicki x 2, Skęczek x 2.
LKS Bestwina: Kudrys – Duś, Gacek, Gołąb, Święs, Makowski (65' Kowaliczek), Droździk, Patroń, Wentland, Skęczek (75' Lisewski), Sawicki (85' Gleindek).
Źródło: www.sportowebeskidy.pl
Do góry