Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Obchody Jubileuszu 70-lecia LKS Kaniów

19. 03. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 925
 
 
 
 
 
Rano turniej piłkarski, a popołudniu główna uroczystość w Domu Strażaka w Kaniowie rozpoczęły obchody Jubileuszu 70-lecia LKS Przełom Kaniów w 2019 roku. Zdjęcia z uroczystości TUTAJ
Sekretarz Zarządu LKS Kaniów Mirosław Kołodziejczyk przywitał wszystkich przybyłych na tą uroczystość gości, a ich lista była bardzo długa. Znaleźli się na niej, m.in. przedstawiciele samorządu: członek zarządu powiatu bielskiego Barbara Adamska, radni powiatowi: Jan Stanclik, Łukasz Pasierbek, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stanclik, wójt Artur Beniowski, ksiądz Janusz Tomaszek, przedstawiciele władz piłkarskich oraz Zrzeszenia LZS: prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, wiceprezes Zarządu BOZPN i prezes Zarządu Podokręgu Bielsko-Biała Roman Kubieniec, przewodniczący Wydziału Gier BOZPN - Janusz Mędrzak, przedstawiciel Komisji Odznaczeń Śl.ZPN - Kazimierz Nowak, prezes Zarządu Śląskiego WZ LZS Andrzej Sadlok, jednocześnie prezes LKS Pasjonat Dankowice, przedstawiciel LZS Czesław Żaczek, przewodniczący Komisji Medialnej Śl.ZPN Jerzy Dusik, honorowi członkowie i byli prezesi oraz trenerzy LKS Kaniów, prezesi klubów i stowarzyszeń działających w sołectwie Kaniów oraz gminie Bestwina.
Prezes Zarządu LKS Przełom Kaniów Grzegorz Wieczorek wyraził ogromną radość z faktu, że w tak licznym gronie możliwe jest uczczenie Jubileuszu 70-lecia Klubu. Chwilą ciszy uczczono nieżyjących już prezesów Klubu: Alojzego Górę, Romana Kóskę, Mariana Tomalę, Karola Ryszkę, Mariana Górę, Leonarda Kozaka, Bogusława Gałuszkę, a także zasłużonych działaczy.

Mirosław Kołodziejczyk przedstawił bardzo obszerną historię LKS Kaniów. Najmłodszemu pokoleniu klub kojarzy się tylko z piłką nożną, ale wcześniej na cały świat rozsławiała LKS Kaniów sekcja kajakowa, a najbardziej znanymi i utytułowanymi zawodnikami byli: Bogdan Bularz, Emil Sieracki i Diana Jarczok. Dzisiaj te kajakowe tradycje, ale już w kategorii kajak polo kontynuuje UKS Set Kaniów. Bardzo znana w najbliższym regionie była Sekcja Wędkarska, obecnie kontynuuje jej dzieło Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski”. Prężnie działa Klub Kibica wspomagając LKS we wszystkich pracach, jakie są konieczne dla jego funkcjonowania. U zarania klubowych dziejów funkcjonowały sekcje: szachowa, artystyczna i lekkoatletyczna. Mirosław Kołodziejczyk przypomniał najważniejsze postacie i wydarzenia z ich działalności. Najwięcej miejsca poświęcono sekcji piłki nożnej, która jest do dzisiaj dominującą w historii LKS Kaniów. Dzięki Czesławowi Tomali i jego zamiłowaniu do prowadzenia klubowych statystyk słuchacze mogli się dowiedzieć, że najwięcej, bo aż 24 746 minut, czyli 311 meczów w koszulce LKS Przełom Kaniów rozegrał Tomasz Wyrobek, 22 734 minuty, czyli 274 mecze rozegrał Jan Wątor, 21 273 minuty – 230 meczów spędził w bramce Mariusz Słonina, 18 859 minut – 252 mecze – Grzywa Sebastian, 18 513 minut – 215 meczów – Waldemar Fluder, 15 164 minuty – 185 meczów - Robert Jurczyga. Najlepszym strzelcem jest czynny w dalszym ciągu, jako zawodnik Robert Jurczyga – 151 bramek i nic nie wskazuje na to, żeby ktoś zagrażał jego pozycji, ponieważ również w dalszym ciągu grający Dominik Domka ma na swoim koncie 102 bramki, ale jeśli Dominik będzie kontynuował swoją przygodę z piłką nożną to są szanse, że podreperuje swoje konto.
Słowa wdzięczności skierowano do wszystkich sponsorów, działaczy, trenerów, sympatyków oraz mieszkańców sołectwa Kaniów wspierających Klub w jego działalności.
Po przedstawieniu historii przystąpiono do wręczania wyróżnień i odznaczeń. Były to odznaczenia honorowe przyznane przez Zarząd LKS Kaniów, jak również przez Śląski Związek Piłki Nożnej, Beskidzki Okręgowy Związek Piłki Nożnej oraz Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Wyróżnione osoby można zobaczyć na zdjęciach.
Gratulacje i wyrazy sympatii popłynęły również w kierunku obecnego Zarządu Klubu. Patery, Puchary, statuetki, dyplomy, pisma, piłki, talony złożyli na ręce prezesa Grzegorza Wieczorka: prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, prezes Zarządu Podokręgu Bielsko-Biała Roman Kubieniec, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stanclik i wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, członek zarządu powiatu bielskiego Barbara Adamska, w imieniu posła i sekretarza stanu Stanisława Szweda radny powiatowy Łukasz Pasierbek, prezes UKS Set Kaniów Halina Błaszkiewicz, w imieniu Dyrekcji i Społeczności Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kaniowie Dorota Beniowska, w imieniu drużyny seniorów Adrian Damaz oraz prezes Zarządu Śląskiego WZ LZS Andrzej Sadlok, jednocześnie prezes LKS Pasjonat Dankowice i przedstawiciel LZS Czesław Żaczek.
Andrzej Sadlok wspomniał i zaprezentował zajmujący szczególne miejsce w gablocie LKS Pasjonat Dankowice puchar, ponieważ był on pierwszym zdobytym przez LKS Pasjonat Dankowice, wykonany został z mosiądzu i waży 3,30 kg, a zrobił to nie bez powodu, ponieważ LZS Dankowice zdobył go w Turnieju Jubileuszowym organizowanym przez LZS Kaniów w 1951 roku. Obecni na sali Mieczysław Stwora i Emil Wilczek potwierdzili, że pamiętają tamte czasy.
Zabierający głos wcześniej przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Stanclik był pod wrażeniem przedstawionej historii Klubu, ale jako historyk zasugerował, aby dopisać do dziejów kaniowskiego sportu jeszcze wcześniejsze wydarzenia, a mianowicie historię zarejestrowanego w Kaniowie sporo przed wybuchem I wojny światowej, bo prawdopodobnie w 1913 roku, Stowarzyszenia sportowego.
Po przedstawieniu historii Klubu, po wystąpieniach zaproszonych gości, po uhonorowaniu byłych i obecnych działaczy, po smacznym poczęstunku serwowanym przez Firmę Kateringową „Zachcianka”   sceną zawładnął znany z telewizji i nie tylko Grzegorz Stasiak. Jego występ dostarczył nie tylko sporej dawki humoru, ale wywołał u słuchaczy mnóstwo śmiechu i znakomicie nastroił do dalszej części wieczoru, w której wspomnieniom minionych lat nie było końca.

Rano turniej piłkarski, a popołudniu główna uroczystość w Domu Strażaka w Kaniowie rozpoczęły obchody Jubileuszu 70-lecia LKS Przełom Kaniów w 2019 roku. Zdjęcia z uroczystości TUTAJ
Sekretarz Zarządu LKS Kaniów Mirosław Kołodziejczyk przywitał wszystkich przybyłych na tą uroczystość gości, a ich lista była bardzo długa. Znaleźli się na niej, m.in. przedstawiciele samorządu: członek zarządu powiatu bielskiego Barbara Adamska, radni powiatowi: Jan Stanclik, Łukasz Pasierbek, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stanclik, wójt Artur Beniowski, ksiądz Janusz Tomaszek, przedstawiciele władz piłkarskich oraz Zrzeszenia LZS: prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, wiceprezes Zarządu BOZPN i prezes Zarządu Podokręgu Bielsko-Biała Roman Kubieniec, przewodniczący Wydziału Gier BOZPN - Janusz Mędrzak, przedstawiciel Komisji Odznaczeń Śl.ZPN - Kazimierz Nowak, prezes Zarządu Śląskiego WZ LZS Andrzej Sadlok, jednocześnie prezes LKS Pasjonat Dankowice, przedstawiciel LZS Czesław Żaczek, przewodniczący Komisji Medialnej Śl.ZPN Jerzy Dusik, honorowi członkowie i byli prezesi oraz trenerzy LKS Kaniów, prezesi klubów i stowarzyszeń działających w sołectwie Kaniów oraz gminie Bestwina.
Prezes Zarządu LKS Przełom Kaniów Grzegorz Wieczorek wyraził ogromną radość z faktu, że w tak licznym gronie możliwe jest uczczenie Jubileuszu 70-lecia Klubu. Chwilą ciszy uczczono nieżyjących już prezesów Klubu: Alojzego Górę, Romana Kóskę, Mariana Tomalę, Karola Ryszkę, Mariana Górę, Leonarda Kozaka, Bogusława Gałuszkę, a także zasłużonych działaczy.
Mirosław Kołodziejczyk przedstawił bardzo obszerną historię LKS Kaniów. Najmłodszemu pokoleniu klub kojarzy się tylko z piłką nożną, ale wcześniej na cały świat rozsławiała LKS Kaniów sekcja kajakowa, a najbardziej znanymi i utytułowanymi zawodnikami byli: Bogdan Bularz, Emil Sieracki i Diana Jarczok. Dzisiaj te kajakowe tradycje, ale już w kategorii kajak polo kontynuuje UKS Set Kaniów. Bardzo znana w najbliższym regionie była Sekcja Wędkarska, obecnie kontynuuje jej dzieło Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski”. Prężnie działa Klub Kibica wspomagając LKS we wszystkich pracach, jakie są konieczne dla jego funkcjonowania. U zarania klubowych dziejów funkcjonowały sekcje: szachowa, artystyczna i lekkoatletyczna. Mirosław Kołodziejczyk przypomniał najważniejsze postacie i wydarzenia z ich działalności. Najwięcej miejsca poświęcono sekcji piłki nożnej, która jest do dzisiaj dominującą w historii LKS Kaniów. Dzięki Czesławowi Tomali i jego zamiłowaniu do prowadzenia klubowych statystyk słuchacze mogli się dowiedzieć, że najwięcej, bo aż 24 746 minut, czyli 311 meczów w koszulce LKS Przełom Kaniów rozegrał Tomasz Wyrobek, 22 734 minuty, czyli 274 mecze rozegrał Jan Wątor, 21 273 minuty – 230 meczów spędził w bramce Mariusz Słonina, 18 859 minut – 252 mecze – Grzywa Sebastian, 18 513 minut – 215 meczów – Waldemar Fluder, 15 164 minuty – 185 meczów - Robert Jurczyga. Najlepszym strzelcem jest czynny w dalszym ciągu, jako zawodnik Robert Jurczyga – 151 bramek i nic nie wskazuje na to, żeby ktoś zagrażał jego pozycji, ponieważ również w dalszym ciągu grający Dominik Domka ma na swoim koncie 102 bramki, ale jeśli Dominik będzie kontynuował swoją przygodę z piłką nożną to są szanse, że podreperuje swoje konto.
Słowa wdzięczności skierowano do wszystkich sponsorów, działaczy, trenerów, sympatyków oraz mieszkańców sołectwa Kaniów wspierających Klub w jego działalności.
Po przedstawieniu historii przystąpiono do wręczania wyróżnień i odznaczeń. Były to odznaczenia honorowe przyznane przez Zarząd LKS Kaniów, jak również przez Śląski Związek Piłki Nożnej, Beskidzki Okręgowy Związek Piłki Nożnej oraz Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Wyróżnione osoby można zobaczyć na zdjęciach.
Gratulacje i wyrazy sympatii popłynęły również w kierunku obecnego Zarządu Klubu. Patery, Puchary, statuetki, dyplomy, pisma, piłki, talony złożyli na ręce prezesa Grzegorza Wieczorka: prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, prezes Zarządu Podokręgu Bielsko-Biała Roman Kubieniec, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Stanclik i wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, członek zarządu powiatu bielskiego Barbara Adamska, w imieniu posła i sekretarza stanu Stanisława Szweda radny powiatowy Łukasz Pasierbek, prezes UKS Set Kaniów Halina Błaszkiewicz, w imieniu Dyrekcji i Społeczności Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kaniowie Dorota Beniowska, w imieniu drużyny seniorów Adrian Damaz oraz prezes Zarządu Śląskiego WZ LZS Andrzej Sadlok, jednocześnie prezes LKS Pasjonat Dankowice i przedstawiciel LZS Czesław Żaczek.
Andrzej Sadlok wspomniał i zaprezentował zajmujący szczególne miejsce w gablocie LKS Pasjonat Dankowice puchar, ponieważ był on pierwszym zdobytym przez LKS Pasjonat Dankowice, wykonany został z mosiądzu i waży 3,30 kg, a zrobił to nie bez powodu, ponieważ LZS Dankowice zdobył go w Turnieju Jubileuszowym organizowanym przez LZS Kaniów w 1951 roku. Obecni na sali Mieczysław Stwora i Emil Wilczek potwierdzili, że pamiętają tamte czasy.
Zabierający głos wcześniej przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Stanclik był pod wrażeniem przedstawionej historii Klubu, ale jako historyk zasugerował, aby dopisać do dziejów kaniowskiego sportu jeszcze wcześniejsze wydarzenia, a mianowicie historię zarejestrowanego w Kaniowie sporo przed wybuchem I wojny światowej, bo prawdopodobnie w 1913 roku, Stowarzyszenia sportowego.
Po przedstawieniu historii Klubu, po wystąpieniach zaproszonych gości, po uhonorowaniu byłych i obecnych działaczy, po smacznym poczęstunku serwowanym przez Firmę Kateringową „Zachcianka”   sceną zawładnął znany z telewizji i nie tylko Grzegorz Stasiak. Jego występ dostarczył nie tylko sporej dawki humoru, ale wywołał u słuchaczy mnóstwo śmiechu i znakomicie nastroił do dalszej części wieczoru, w której wspomnieniom minionych lat nie było końca.
Zaprezentowana historia Klubu --->TUTAJ

Lista nagrodzonych: TUTAJ ; TUTAJ i TUTAJ

Do góry