W UKS Set Kaniów podsumowali sezon'2018

19. 02. 19
Odsłony: 3455

IMG 2681IMG 2756IMG 2757W poniedziałek, 18 lutego, w Gminnym Ośrodku Kultury w Bestwinie zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów w towarzystwie swoich rodziców dokonali wraz z Zarządem Klubu podsumowania ubiegłorocznego sezonu.
Wszystkich przybyłych przywitała prezes Halina Błaszkiewicz. Wśród zaproszonych gości byli Arkadiusz Maj – sekretarz gminy oraz Łukasz Wojsław – kierownik Referatu Sportu i Promocji. Zdjęcia TUTAJ
Wiceprezes Jerzy Zużałek przypomniał wszystkie najważniejsze sukcesy poszczególnych drużyn w różnych turniejach kajak polo. Oprócz klubowych sukcesów były również i te, które zawodniczki i zawodnicy UKS Set zdobywali w reprezentacji Polski.
Dziewczęta w składzie: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Natalia Pacyga, Sandra Pilarz, Dominika Sojka, Katarzyna Malik potwierdziły swoją dominację w kraju i po raz piąty z rzędu sięgnęły po złoty medal Mistrzostw Polski, pokonując w finale MOSW Choszczno 8:2.
Seniorzy w składzie: Arkadiusz Pilarz, Łukasz Pilarz, Paweł Michalec, Kordian Kupczak, Jakub Witkowski i Dawid Wizner w meczu o 3 miejsce pokonał LUKS Kwisa Leśna 8:1 i zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Polski.
Godnym odnotowania jest, że okolicznościową statuetkę dla najlepszej zawodniczki Mistrzostw odebrała zawodniczka UKS SET Kaniów Klaudia Sachmerda.
W XVIII Mistrzostwach Polski Juniorów podopieczni Dariusza Pilarza, wspieranego przez Arkadiusza Pilarza w składzie: Kordian Kupczak, Dawid Cebula, Jakub Witkowski, Adam Baryła, Kamil Król zdobyli również tytuł Mistrzów Polski.
UKS Set zdominował również rozgrywki o Puchar Polski. Zarówno seniorki, jak i seniorzy zostali zwycięzcami w klasyfikacji generalnej i okazałe trofea zdobią siedzibę Klubu.
Trzy drużyny UKS Set Kaniów walczyły na początku lipca o zwycięstwo w 29° Franco Baschirotto Memorial Challenge Trophy 2018.
Dziewczyny UKS Set w składzie: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Sandra Pilarz, Dominika Sojka, Hanna Sojka, Aneta Kóska szósty raz z rzędu wygrały te zawody i w 2018 roku przywiozły na własność drugie Trofeum za zwycięstwa w latach 2016 – 2018, wcześniej było za lata 2013 – 2015. W finale pokonały reprezentację Szwajcarii U 21.

Męska drużyna U 21 UKS Set Kaniów występująca w II Dywizji nie chciała być gorsza od swoich koleżanek i również zajęła pierwsze miejsce pokonując w finale Canottieri Mutina (Włochy).
W skład zwycięzców wchodzili: Mateusz Jonkisz, Dawid Cebula, Jakub Witkowski, Dawid Wizner, Bartłomiej Ryba, Jan Adamaszek i Kordian Kupczak.
Seniorzy grali w składzie: Miklós Kiss, Bartłomiej Dawidek, Maciej Paszana, Paweł Michalec, Géza Szűcs, Piotr Bajerski, Arkadiusz Pilarz zajęli 3 miejsce ulegając w walce o finał reprezentacji Szwajcarii U 21 5:4 (do przerwy prowadzili 3:2).
Mieszana drużyna UKS Set: Klaudia Sachmerda, Mateusz Jonkisz, Sandra Pilarz, Dominika Sojka, Hanna Sojka zajęła drugie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Kajak Polo w Bolonii.
UKS Set A Men: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Pawel Michalec, Arkadiusz Pilarz, Sandro Nussler, Geza Szucs, Miklos Kiss w tym samym Turnieju zajął trzecie miejsce w I Dywizji.
Warto zaznaczyć, że nasze klubowe drużyny walczyły z reprezentacjami Włoch, Szwajcarii Węgier oraz najlepszymi włoskimi drużynami.
W 16. International Prague Tournament w Pradze UKS Set Kaniów wystawił drużynę seniorek, seniorów, U 21 mężczyzn i U 14.
Seniorzy: Dawid Wizner, Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Paweł Michalec, Arkadiusz Pilarz, Piotr Bajerski zajęli 2 miejsce.
Seniorki: Sandra Pilarz, Monika Pacyga, Dominika Sojka, Hanna Sojka, Aneta Kóska uplasowały się na 3 miejscu.
Drużyna U 21 w składzie: Jakub Witkowski, Kordian Kupczak, Dawid Cebula, Jan Adamaszek, Bartłomiej Ryba, Mateusz Jonkisz była najlepsza w swojej Dywizji.
U 14 zajęła 4 miejsce, a jej barw bronili: Hanna Sojka, Aneta Kóska, Estera Janeczko, Maja Pyjas, Przemysław Gruszka, Kajetan Więzik i Wojciech Szafarczyk.
W XIII Międzynarodowym Turnieju Kajak Polo w Kaniowie w Dywizji I UKS Set Kaniów: Borys Zubczewski, Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Maciej Paszana, Paweł Michalec, Piotr Bajerski, Kiss Miklosz, Arkadiusz Pilarz zajął 1 miejsce.
Dywizja II – UKS Set Kaniów: Dominika Sojka, Klaudia Sachmerda, Sandra Pilarz, Monika Pacyga, Gabriela Bazan, Marlena Madej – 1 miejsce.
W III Dywizji naszej ekipie przypadło miejsce tuż za podium. Drużynę UKS Set Kaniów stanowili: Hanna Sojka, Kóska Aneta, Estera Janeczko, Kajetan Więzik, Jakub Kleczek i Miłosz Prymula.
IV Dywizja, czyli Panda Cup miała najliczniejszą widownię i najgorętszy doping. Trudno się dziwić, bo na wodzie występowało kajak polowe przedszkole, czyli dzieci z roczników 2005 i młodsze. Drużyna UKS Set Kaniów zajęła 3 miejsce, a występowała w składzie: Kaja Gruszka, Przemysław Gruszka, Bartłomiej Kleczek, Maja Pyjas, Sebastian Szafarczyk, Wojciech Szafarczyk, Joanna Szafarczyk, Gabriel Dendys.
W Międzywojewódzkim Turnieju Młodzików w Kajak Polo oraz Turnieju Dzieci o Puchar Wójta Gminy Bestwina w Kajak Polo Puchar wójta z rąk fundatora, Artura Beniowskiego, odebrała drużyna UKS Set Kaniów w składzie: Sebastian Szafarczyk, Bartosz Kleczek, Maja Pyjas, Kaja Gruszka, Piesiur Emilia, Gabriel Dendys i Joanna Szafarczyk (trener Katarzyna Pilarz). Dzieciaki nie przegrały żadnego meczu.
Wśród młodziczek również najlepsze okazały się zawodniczki UKS Set Kaniów odprawiając w każdym meczu swoje przeciwniczki ze sporym bagażem bramek. Złote medale zdobyły: Hanna Sojka, Aneta Kóska, Estera Janeczko, Ilona Kupczak, Justyna Gąsiorek i Paulina Kozakiewicz.
Na zakończenie sezonu zawodniczki i zawodnicy UKS Set wzięli udział w Turnieju Dzieci i Młodzików w Kajak Polo o Puchar Miasta Katowice, w którym wstępowały kluby z całej Polski.
Drużyna dzieci w składzie: Maja Pyjas, Sebastian Szafarczyk, Bartosz Kleczek, Kaja Gruszka, Emilia Piesiur, Joanna Szafarczyk zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii.
W dniach 31 lipca - 5 sierpnia 2018 r. w Welland w Kanadzie odbyły się Mistrzostwa Świata w Kajak Polo (ICF Canoe Polo World Championships). W składzie seniorów znaleźli się Łukasz Pilarz i Paweł Michalec, w męskiej U 21 – Jakub Witkowski, Kordian Kupczak i Dawid Wizner. Największe nadzieje wiązano z żeńską drużyną U – 21, która na ostatnich Mistrzostwach Świata w Syrakuzach w 2016 roku zdobyła tytuł Wicemistrzyń Świata. Z tamtej drużyny spośród zawodniczek UKS Set w tym roku walczyły o medal: Sandra Pilarz, Klaudia Sachmerda i Monika Pacyga, a doszła do nich 16-letnia Dominika Sojka.
W skład sztabu szkoleniowego powołani zostali: Dariusz Pilarz i Arkadiusz Pilarz.
Nasza reprezentacja U 21 kobiet zdobyła drugi raz z rzędu wicemistrzostwo Świata w Kajak Polo. Na drodze do złotego medalu ponownie stanęły Niemki i pokonały nasze zawodniczki 5:1.
Warto odnotować, że w klasyfikacji najlepszych strzelców Klaudia Sachmerda zajęła 3 miejsce z 19 trafieniami, tuż za nią Sandra Pilarz - 18 bramek i na miejscu 8 najmłodsza nasza zawodniczka, 16-letnia Dominika Sojka z 12 golami.
W grupie seniorów walczących o miejsca 9 - 12 Polacy wygrali z Austrią 4:3 i w meczu o 9 miejsce zmierzyli się z Danią, ulegając tej drużynie 3:6. Kobiety walczyły o miejsce 17
z Argentyną i wygrały 1:10.
Bardzo dobrze wypadła męska drużyna U 21 zajmując 4 miejsce. W meczu o medal brązowy ulegli 1:6 Włochom, a honorowego gola zdobył Jakub Witkowski.
W trakcie poniedziałkowego spotkania Arkadiusz Maj wraz z Łukaszem Wojsławem przekazali w imieniu wójta Artura Beniowskiego trenerowi Dariuszowi Pilarzowi okolicznościową statuetkę z podziękowaniami za jego pracę a zawodniczkom i zawodnikom reprezentującym Polskę na najważniejszych imprezach listy gratulacyjne oraz nagrody pieniężne.
Prezes Halina Błaszkiewicz wraz z Zarządem przygotowała i wręczała wszystkim zawodnikom statuetki wraz z gratulacjami i podziękowaniami za godne reprezentowanie Klubu i gminy na sportowych arenach w kraju i za granicą.
Słowa podziękowań powędrowały w stronę rodziców, którzy i tym razem nie zawiedli przynosząc na podsumowanie sezonu przepyszne domowe ciasta, jak również w stronę sponsorów, dzięki którym można było prowadzić szkolenie i uczestniczyć w turniejach: Urzędowi Gminy w Bestwinie, Związkowi Zawodowemu „KADRA” przy PG Silesia, firmom: RAKOT, BUSIK, GRAFION ELEKTRO oraz zawodnikom i ich rodzicom wspierającym Klub finansowo oraz wykonując na jego rzecz różne prace.
Rodzice z kolei złożyli podziękowania trenerowi Dariuszowi Pilarzowi oraz Halinie Błaszkiewicz za ich pracę na rzecz dzieci i młodzieży oraz osiągane przez Klub wyniki w sportowej rywalizacji.