Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Gry dla babć i dziadków ciąg dalszy ...

19. 01. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 713
„Nasze wnuki dziś wygrają, bo w LKS Przełom grają” – taki baner trzymały dzisiaj babcie na trybunach hali sportowej podczas drugiego dnia II Halowego Turnieju Piłki Nożnej z okazji Dnia Babci i Dziadka.
W niedzielnej części Turnieju udział wzięły drużyny LKS Przełom Kaniów, LKS Bestwina, UMKS 3 Czechowice-Dziedzice i Strefa Football Bronów w kategorii Orlików oraz LKS Przełom Kaniów, LKS Bestwina, UMKS 3 Czechowice-Dziedzice i LKS Słowian Łodygowice w kategorii Młodzików. Zdjęcia TUTAJ
W ostatnim meczu Orlików spotkały się drużyny LKS Kaniów i LKS Bestwina. Takiego dopingu, jaki towarzyszył temu meczowi jeszcze w tej hali nie słyszałem i można go porównać do tego, który dało się słyszeć na meczach reprezentacji Polski w siatkówkę. Niesamowitym instynktem strzeleckim popisywał się Nikodem Czylok i dał zwycięstwo kaniowianom.
Mariusz Cupriak, główny pomysłodawca i organizator Turnieju na swoim fanpage’u tak podsumowuje zmagania młodych piłkarzy: „I superowo. Zmagania zakończone. Dzisiaj 2 i 4 miejsce. Trochę się naszym młodzikom nie poszczęściło, ale mamy wszystkie miejsca:1, 2, 3 i 4. Dziękuję wszystkim za pomoc, za ciasta i organizację. Dziękuję Dyrekcji Szkoły za udostępnienie małej sali, Urzędowi Gminy za zasponsorowanie nagród i halę, gospodarzowi hali za cierpliwość, zawodnikom i trenerom za obecność. A najbardziej Babciom i Dziadkom za doping. Fotografowi za super fotoreportaż i moim kierownikom za pomoc we wszystkim. Jeśli kogoś pominąłem to przepraszam, ale trochę się działo przez te dwa dni. Zapraszam za rok.”
Mariusz kierował powyższe słowa przede wszystkim do tych, którzy Mu pomagali, nie należy, oczywiście, zapomnieć o wszystkich uczestniczących drużynach, ich trenerach i wiernych kibicach. Gratulacje dla zwycięzców, szacunek dla pokonanych, brawa za walkę we wszystkich meczach, nie brakowało radości ze strzelonych bramek, ale były też łzy po porażkach, a zwłaszcza po bliskich spotkaniach z parkietem. Nie brakowało również czułych gestów ze stron babć, dziadków, rodziców i ich radości z występów swoich pociech. Brawa dla wszystkich. Takiej atmosfery, jaka panuje na turniejach najmłodszych zawodników nie ma nigdzie indziej.
Wyniki dzisiejszych meczów:

Orliki:
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice – LKS Bestwina 1:2
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice – LKS Kaniów 1:4
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice - Strefa Football Bronów 1:4
LKS Bestwina – LKS Kaniów 2:3
LKS Bestwina - Strefa Football Bronów 1:1
LKS Kaniów - Strefa Football Bronów 4:6
Pierwsze miejsce z 7 punktami zajęła Strefa Football Bronów, drugie LKS Kaniów – 6 punktów, trzecie LKS Bestwina – 4 punkty i czwarte UMKS 3.
Najlepszym strzelcem został zawodnik LKS Kaniów Nikodem Czylok – 8 bramek, a najlepszym bramkarzem Kacper Filapek ze Strefy Football Bronów.
Młodziki:
LKS Kaniów - LKS Bestwina 1:2
LKS Kaniów - UMKS 3 Czechowice-Dziedzice 2:4
LKS Kaniów - Słowian Łodygowice 2:3
LKS Bestwina - UMKS 3 Czechowice-Dziedzice 0:0
LKS Bestwina - Słowian Łodygowice 2:0
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice - Słowian Łodygowice 7:1
LKS Bestwina i UMKS 3 zdobyły po 6 punktów, Słowian Łodygowice 3 punkty i LKS Kaniów tym razem zakończył rozgrywki z zerowym kontem.
Najlepszym snajperem został Rafał Janeczko (LKS Kaniów) z 4 trafieniami, a najlepszym bramkarzem Kacper Motłoch z LKS Bestwina.

Do góry