Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Od teraz sprawdzisz realny czas przyjazdu autobusu PKS

18. 12. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 810

Od teraz sprawdzisz realny czas przyjazdu autobusu PKS w powiecie bielskim i nie tylko!

Z przyjemnością informujemy, że w bielskim PKS wdrożony został system dynamicznej informacji pasażerskiej (SDIP) działający w oparciu o serwis internetowy http://pksbielsko.kiedyprzyjedzie.pl/#/

Dzięki niemu nasi pasażerowie uzyskali dostęp do rzeczywistych odjazdów autobusów z dowolnego przystanku w sieci komunikacyjnej.

System dostarcza informacji za ile minut przyjadą autobusy poszczególnych linii na przystanek w okresie najbliższych godzin. Czas podawany przez system może różnić się od rozkładowego, bo uwzględnia aktualne opóźnienia autobusu wywołane korkami na trasie lub wydłużonym postojem na przystankach.

Zachęcamy do pobrania oficjalnej aplikacji systemu kiedyPrzyjedzie.pl dla telefonów i urządzeń mobilnych działających w oparciu o platformę Android i Windows Phone. Aplikacja umożliwia wyświetlenie wirtualnej tablicy z najbliższymi odjazdami w czasie rzeczywistym środków komunikacji miejskiej ze wskazanego przez pasażera przystanku. Interesujący nas słupek można wybrać z listy lub wyszukać go na mapie. Często wykorzystywane przystanki łatwo dodamy do ulubionych, aby mieć do nich szybki dostęp.

Z serwisu można korzystać na różne sposoby:

1. Odwiedzając stronę internetową http://pksbielsko.kiedyprzyjedzie.pl/#/

W oknie wyszukiwania należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też po powiększeniu obszaru mapy wskazać interesujący nas przystanek. Godziny odjazdów są dostępne po wciśnięciu przycisku "pokaż odjazdy". Ikonka autobusu widniejąca w kolumnie "odjazd" oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą ewentualne opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową.

2. Skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej

Użytkownicy smartfonów z systemem operacyjnym Android oraz Windows Phone mogą uzyskać informację o odjazdach autobusów za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play (https://play.google.com/store) oraz z witryny Microsoft Store (https://www.microsoft.com/pl-pl/). Dzięki aplikacji mobilnej zyskujemy możliwość zapamiętywania ulubionych przystanków.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu tej aplikacji wystarczy tylko wybrać przewoźnika - „PKS w Bielsku-Białej S.A.” a po wybraniu opcji „Znajdź przystanek” użytkownik zostaje przekierowany do strony zawierającej panel wyszukiwarki oraz listę wybranych przystanków. Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela prognoz odjazdów. Zielone ikony przy prognozach oznaczają, iż mamy do czynienia z informacją, uwzględniającą aktualne warunki drogowe i związane z nimi opóźnienia. Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund (w starszych telefonach może zachodzić konieczność ręcznego odświeżania zawartości strony.

http://pksbielsko.kiedyprzyjedzie.pl/#/

http://www.bzpg.pl/aktualnosci/news/26

www.bzpg.pl

Do góry