Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Starosta o Janowickiej,Witosa i S-1

08. 07. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4576

Na ostatniej sesji Rady Gminy Bestwina, która odbyła się w czwartek 10 lipca br. poruszano, m.innymi, problemy związane z modernizacją ul. Witosa i remontem ul. Janowickiej. W obradach uczestniczył starosta powiatu bielskiego, Andrzej Płonka oraz radni powiatowi: Bogusław Stolarczyk i Józef Maziarz. Starosta poinformował, iż jest szansa aby remont ul. Janowickiej odbył się nawet w tym roku pod warunkiem, że Rada Gminy podejmie odpowiednią uchwałę, w myśl której w przyszłorocznym budżecie zostaną zapisane środki mające pokryć część tej inwestycji. Wykonane zostały już badania geotechniczne, co świadczy o tym, że powiat poważnie traktuje rozpoczęcie remontu ulicy Janowickiej.

Problemy związane z brakiem dostosowania polskiego prawa do unijnego powodują, że przesuwa się w czasie termin rozpoczęcia modernizacji ul. Witosa. Polski parlament uchwali odpowiednie zmiany prawdopodobnie dopiero w październiku (ma to znaczenie przy tej inwestycji, ponieważ wykonywana będzie przy udziale środków unujnych), natomiast starostwo, aby jak najbardziej skrócić opóźnienie, do procedur przetargowych przystąpi odpowiednio wcześniej. 

Starosta poinformował równiez o aktualnym stanie prac nad budowa drogi S-1.Relacja wideo z sesji znajduje się poniżej:

Do góry