Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Podziw i uznanie ... W czasie VII Święta Sportu zebrano rekordową kwotę na pomoc dla Dawidka

18. 07. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2273
 
 
 
 
 
U Dawida, 7-letniego zawodnika drużyny Żaków LKS Kaniów, na początku roku nastąpił udar mózgu. Po pobycie w szpitalu musi przechodzić długotrwałą i kosztowną rehabilitację. Zarząd LKS Przełom Kaniów już niejeden raz pokazał, że potrafi pomagać potrzebującym, a kiedy nieszczęście dotknęło jego zawodnika nie było wątpliwości, aby tegoroczne, siódme już Święto Sportu, poświęcić właśnie Dawidowi i pomóc jego rodzinie w sfinansowaniu leczenia i rehabilitacji. Decyzję taką zatwierdził Zarząd Klubu 25 kwietnia, a następnie udzielił pełnomocnictwa Paniom Dorocie Wojciechowskiej i Annie Okruta do organizacji przedsięwzięcia, jaką była zorganizowana w ramach VII Święta Sportu akcja charytatywna „Gramy dla Dawidka”. Obu Paniom i Zarządowi Klubu udało się zarazić tym pomysłem wiele osób, firm, instytucji i stowarzyszeń oraz mieszkańców Kaniowa i okolicy, nie zawiodła również pogoda, a to przecież w głównej mierze od niej zależy powodzenie plenerowych imprez.
Zebrana kwota - 34 tysiące 837 złotych robi wrażenie i przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, którzy sami podkreślają, że „Brakuje słów, aby określić naszą wielką radość z zebranej kwoty ( …)” i składają wielkie podziękowania dla wielkich serc uczestników i tych wszystkich, którzy w różny sposób przyczynili się do zebrania tej rekordowej pomocy.
A w sobotę, 7 lipca, na obiekcie LKS Przełom Kaniów wiele się działo, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a jeśli już ktoś był niezadowolony to tylko dlatego, że impreza trwała jeden dzień.
Najpierw odbył się turniej Żaków, w godzinach popołudniowych rozegrano jeszcze mecz Oldbojów LKS Kaniów ze strażakami OSP oraz GKS Tychy z Zagłębiem Dąbrowskim.
W godzinach południowych przez Kaniów od mostu na Białej do centrum przejechała kawalkada motocykli, a tworzyli ją „Bielscy Motocykliści” i „Free Oświęcim Motocykliści z Pasją”. Przed Domem Strażaka jeden z motocyklistów dał kapitalny pokaz akrobacji na motocyklu zbierając ogromne brawa i wzbudzając niemały podziw swoim opanowaniem maszyny. Było co podziwiać, różnorakie marki robiły ogromne wrażenie na najmłodszych ale też i tych starszych uczestnikach parady.
Na boisku treningowym swoje występy miały różnorakie zespoły. Podziwiać można było  zespół „Kontrasty” z Domu Kultury w Komorowicach, Formację Tańca Jazzowego JJ (Sonia Baron, Inez Stefańska), „Włóczykijów”, zespoły „Harpago” i "Free Trip". Nie zawiedli Zapaleńcy, były bańki mydlane, chodzenie na szczudłach, wspinanie się po ściance, kule „Bumper Ball”, mega proca, dmuchańce, dogoterapia, nauka udzielania pierwszej pomocy, spotkanie z malarzem Romualdem Romańczykiem, zaplatanie warkoczyków i malowanie buziek, można było przejechać się elektrycznym samochodem „Tesla” i poczuć się, jak nowożeńcy (samochód wynajmowany jest właśnie do ślubów).
Mieszkańcy przekazali na wyprzedaż garażową wiele wartościowych rzeczy, więc można było kupić coś dla siebie, a także wylicytować, m.in. voucher wart 800 zł na 6 zabiegów liposukcji, trzymiesięczny kurs języka angielskiego dla dziecka lub osoby dorosłej o wartości 450 zł, Tartak-Meble z Bestwiny przekazał nowe meble z serii Dalia wykonane z ekologicznego drewna pokrytego lakierem o wartości  1130 zł, voucher na skok spadochronowy w tandemie, koszulki Górnika Zabrze, Wisły Kraków, TS Podbeskidzie, BKS Stal, Rekordu Bielsko-Biała, voucher do Tkalni Zagadek w Bielsku-Białej, godzinny występ zespołu Burzej Brass Band, Dogoterapię, przelot samolotem z lotniska w Kaniowie i wiele, wiele innych rzeczy i atrakcji.
Całodniowa impreza wymaga, oczywiście, aby jej uczestnicy od początku do końca byli w pełni sił, nie mogło więc zabraknąć stoisk z ciastem, słodyczami oraz, jak zapowiadali organizatorzy, pysznego jedzonka, lodów, zimnego piwka i pajdy chleba ze smalcem.
Zwieńczeniem VII Święta Sportu była zabawa taneczna z zespołem „Fortis”.
Brawa dla organizatorów, sporej rzeszy wolontariuszy oraz uczestników za dar serca i wspaniałą zabawę.
Zdjęcia: Facebook
Do góry