Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Długi weekend w 2018 r. Sprawdź, kiedy wziąć wolne, by wydłużyć sobie urlop

18. 01. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2144

Kiedy wziąć wolne w 2018 roku? To pytanie zadaje coraz więcej pracowników. Podpowiadamy, jak można ustawić wolne w 2018 roku. Z 13 ustawowo wolnych dni od pracy, 9 przypada w ciągu tygodnia. 3 dni wypadają w niedzielę, 1 święto w sobotę. W 2018 roku czeka nas 251 dni roboczych i 114 wolnych – będziemy wypoczywać krócej niż w 2017 r.
2018 roku nie zacznie się z jednej strony kolorowo, ponieważ 6 stycznia, Święto Trzech Króli, czyli ustawowo wolny dzień od pracy przypada na sobotę, ale z drugiej strony dzień wolny, zgodnie z Kodeksem pracy, będzie do odebrania w innym terminie.
Wielkanoc wypada w tym roku z kolei 1 i 2 kwietnia. W tym wypadku niewiele zdziałamy.
Dopiero majówka 2018 roku będzie okazją do urlopowego szaleństwa. W 2018 roku 1 maja - czyli Święto Pracy - wypada we wtorek. Z kolei w czwartek 3 maja mamy Święto Konstytucji. Wystarczą 3 dni urlopu, by mieć 9 dni wolnych. Wolne trzeba zaplanować na 30 kwietnia (poniedziałek), 2 maja (środę) i 4 maja (piątek). W ten sposób można odpoczywać od 28 kwietnia (sobota) do 6 maja (niedziela).
Kolejna okazja będzie jeszcze w maju, gdy wypada Boże Ciało. W 2018 roku jest ono 31 maja. Wolny piątek (1 czerwca) pozwoli odpoczywać przez 4 dni. Wtedy poza pracą będziemy od 31 maja do 3 czerwca.
Następny długi weekend wypada w sierpniu. By się nim cieszyć potrzebne będą dwa dni urlopu. Wszystko przez to, że Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny wypada w środę 15 sierpnia. Wolne można wziąć w poniedziałek lub wtorek (odpoczywamy 5 dni) lub w czwartek i piątek (odpoczywamy znów 5 dni). Oczywiście cztery dni urlopu pozwolą na wydłużenie wolnego aż do 9 dni.
1 listopada w tym roku to czwartek. Wystarczy wolne w piątek 2 listopada, by odpoczywać przez cztery dni. Wtedy wolne mamy od 1 do 4 listopada.
Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia wypadają odpowiednio na wtorek 25 grudnia i środę 26 grudnia. Wolne 24 grudnia w poniedziałek pozwoli odpoczywać od soboty 22 grudnia do środy 26 grudnia, czyli przez 5 dni. Dodatkowe wolne 27 i 28 grudnia (czwartek i piątek) pozwoli odpoczywać przez 9 dni. Dodatkowy dzień wolnego na 31 grudnia pozwoli odpoczywać już przez 11 ciągłych dni.

Do góry