Udane zakończenie przez zawodników UKS Set Kaniów udanego sezonu

17. 12. 22
Odsłony: 5131

Na LitwieNa zakończenie sezonu 2017 w kajak polo zawodnicy UKS Set Kaniów udali do Alytus na Litwie, gdzie uczestniczyli w organizowany na krytym basenie International Canoe Polo Tournament.
Drużyna męska występująca w najmocniejszej I Dywizji stanowiła mieszankę seniorów z juniorami, a byli to: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Piotr Bajerski, Dawid Wizner, Jakub Witkowski, Dawid Cebula i Mateusz Jonkisz.
Swój występ rozpoczęli od zwycięstwa nad H2O Sankt Peterburg 3-6, a bramki zdobyli: 3 – Piotr Bajerski, 2 Łukasz Pilarz, 1 Jakub Witkowski.
W drugim meczu pokonali „Svežest” Moskva 2-4, gdzie znów na listę strzelców wpisali się Piotr Bajerski – 2 i Dawid Wizner – 1 oraz Bartłomiej Dawidek – 1.
W trzecim meczu doznali porażki z gospodarzami, Alytaus „Alytus”, 6-3 (bramki: Pilarz, Cebula, Witkowski).
W ostatnim meczu eliminacyjnym zmierzyli się z UKS Kanu Katowice i wygrali 3-6, a bramki zdobywali: 3 – Dawid Wizner, 2 – Jakub Witkowski, 1 – Dawid Cebula).
W półfinale przyszło im stanąć naprzeciw Melan Vääntäjät (Finlandia) i po bardzo zaciętym meczu wywalczyli awans do finału pokonując swoich przeciwników 4-5 a hatt-tricka ustrzelił ponownie Piotr Bajerski, 2 bramki dołożył Łukasz Pilarz.
W finale ponownie spotkali się z gospodarzami, Alytaus „Alytus”, ale tym razem walka była bardziej wyrównana i w przepisowym czasie zakończyła się remisem, jednakże w dogrywce miejscowi mieli więcej szczęścia i zdobyli „złotą bramkę”, a mecz zakończył się wynikiem 7:6. Bramki: 2 - Bajerski, po 1: Witkowski, Wizner, Dawidek, Cebula.
Jeszcze większą mieszankę stanowiła drużyna UKS Set występująca w II Dywizji. Obok doświadczonej Sandry Pilarz wystąpiły siostry: Dominika i Hanna Sojka, które mogą występować jeszcze jako juniorki/juniorki młodsze oraz chłopaki: Jan Adamaszek i Kamil Król, również juniorzy.
Nasza ekipa nie miała sobie równych i pięła się w górę od zwycięstwa do zwycięstwa, a w ostatnim meczu wręcz rozbiła gospodarzy i sięgnęła po zwycięstwo w Turnieju.
A oto jej wyniki:
Trakai – UKS Set Kaniów 1-6 (4 - Pilarz, 1 – Hania Sojka, 1 - Adamaszek)
Alytus – UKS Set Kaniów 1-9 (5 - Pilarz, 1 – Hania Sojka, 1 – Dominika Sojka, 1 - Adamaszek) Powisle - UKS Set Kaniów 1-8 (2 – Dominika Sojka, 2 – Sandra Pilarz, 2 – Jan Adamaszek, 1 – Hania Sojka, 1 – Kamil Król)
Alytus  MSM – UKS Set Kaniów 0-13 (4 - Adamaszek, 3 - Pilarz, 3 - Król, 2 – Dominika Sojka, 1 – Hania Sojka).
Ogromne uznanie dla naszych zawodniczek i zawodników, ponieważ tegoroczny sezon był niezwykle wyczerpujący, a znaleźli jeszcze siły, by udać się na Litwę i godnie reprezentować swój Klub. Na dodatek w znacznej mierze sfinansowali ten wyjazd z własnych środków. Wyjazd ten mógł dojść do skutku również dzięki pomocy sponsora, Firmy Grafion Elektro Dominik Jendrysko z Bierunia, oraz środków klubowych UKS Set Kaniów.