Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Jakub Bieroński - tradycja zobowiązuje

17. 09. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4049

jakub bieronskiW sezonie 1997/1998 z drużyną Odry Wodzisław zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów. Mimo, że nie zrobił oszałamiającej kariery, dziś broni przedpola KS Bestwinka, jest jednym z najlepszych obrońców w bielskiej A - klasie, krótko pisząc: Tomasz Bieroński …. Ale to nie będzie informacja o Tomaszu, a o Jakubie Bierońskim, który mimo iż ma dopiero 14 lat został powołany do Młodzieżowej Reprezentacji Polski U – 15!!!
Tradycja zobowiązuje. Pochodzi z rodziny, w której tato w dalszym ciągu gra w piłkę, a wujek Artur jest nie tylko filarem obrony LKS Pasjonat Dankowice, ale również jego trenerem (wraz z Tomaszem zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w barwach Odry Wodzisław).
Jakub Bieroński urodził się 18.04.2003 roku. Mieszka od urodzenia w Bestwince. Jak to z reguły bywa pierwsze kroki na boisku stawiał po okiem swojego taty, Tomasza, którego w każdej wolnej chwili wyciągał na boisko. W wieku 6 lat, tj. w 2009 roku, rozpoczął treningi w Rekordzie Bielsko-Biała. Czwartą klasę podstawowej zdecydował się już rozpocząć w Szkole Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała, co było równoznaczne ze zmianą barw klubowych.

Zawodnikiem klubu BBTS Podbeskidzie jest do dnia dzisiejszego. Od roku gra w jednej drużynie z kolegami o 2 lata starszymi, a swoich rówieśników w tej rundzie wspiera w awansie do Centralnej Ligi Trampkarzy. Od roku 2015 jest regularnie powoływany do Kadry Śląska, z którą w czerwcu 2016 roku zdobył tytuł Mistrza Polski U - 13 kadr wojewódzkich, a początkiem lipca 2017 został brązowym medalistą Mistrzostw Polski U - 14. W lipcu 2016 roku został powołany do Letniej Akademii Młodych Orłów, gdzie w okresie od 17 lipca do 24 lipca 2016 r. trenował pod okiem trenerów Młodzieżowych Reprezentacji Polski. Ciężka praca Kuby na treningach, w domu, na boisku w Bestwince oraz w meczach mistrzowskich zarówno klubowych jak i kadr wojewódzkich została zauważona przez selekcjonera reprezentacji młodzieżowej U – 15, Marcina Dornę, który powołał Jakuba do Gutowa Małego na zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 18.09. do 22.09.2017.
Gratulacje, Kuba, wierzę, że udowodnisz wszystkim, że nawet z tak małej miejscowości, jaką jest Bestwinka można trafić do reprezentacji Polski w najbardziej popularnej dyscyplinie, jaką jest piłka nożna. Podstawą jest oczywiście praca, praca i jeszcze raz praca. Wiedzą o tym bardzo dobrze kajak poliści, ale to przecież sport niszowy, jak mówią złośliwi (a może po prostu tacy, którzy nie potrafią docenić ciężkiej pracy na treningach i jeszcze poza treningami w każdej chwili swojego wolnego czasu) i łatwo trafić do kadry. Ty wiesz, co znaczy dążenie do osiągnięcia doskonałości, więc pracuj i udowodnij wszystkim, że również Bestwinka może mieć piłkarza występującego z orzełkiem na piersi na największych stadionach świata i najważniejszych sportowych imprezach. Brawo !!!

Do góry