Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Strażacy-ratownicy z sukcesem walczyli na Mistrzostwach Polski

15. 06. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7838

 

 

 

 

Bardzo szybko nasi strażacy-ratownicy dowiedli, że nowy zestaw pływający, w jaki zostali wyposażeniu dzięki współfinansowaniu go przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach był strzałem w dziesiątkę. Tytuł Mistrza Polski w konkurencji: podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, kl.2 (moc silnika od 50 KM) oraz tytuł Wicemistrza Polski w konkurencji: manewrowanie łodzią motorową – slalom w kl. łodzi powyżej 50 KM mówią same za siebie. (zdjęcia z Mistrzostw TUTAJ)

W dniach 19 – 21 czerwca br. odbyły się IX Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Do Sierakowa Wielkopolskiego nad jeziorem Jaroszewskim zjechało prawie 200 strażaków-ratowników z 14 województw, którzy w 49 załogach, w tym w 7 kobiecych, walczyli o zwycięskie laury – medale i Puchar Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka. Doskonale spisała się nasza drużyna pod dowództwem Jarosława Bierońskiego (OSP Kaniów), któremu towarzyszyli: Sławomir Bieroński, Mariusz Soszka (obaj OSP Kaniów) i Marcin Kraus (OSP Bestwinka). Kierownikiem drużyny był doświadczony Jacek Gruszka. Naszym zawodnikom towarzyszyła liczna grupa kaniowskich kibiców wspierając ich gorącym, żywiołowym dopingiem.

Mistrzostwa rozegrano w 7 konkurencjach podstawowych takich jak budowa wału przeciwpowodziowego, rzuty ratownicze kołem i rzutką, ratowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, ratowanie tonącego przy użyciu łodzi wiosłowej i spektakularny slalom łodzi motorowych. Zwycięzcy Klasyfikacji Generalnej oraz w poszczególnych konkurencjach otrzymali puchary, dyplomy i nagrody w postaci specjalistycznego sprzętu ratowniczego, umundurowania i odzieży ochronnej o łącznej wartości ponad 179 tys. złotych.

Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym, w których uczestniczą załogi OSP specjalizujące się w ratownictwie wodnym i powodziowym, są doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności strażaków-ratowników i formą bardzo intensywnego treningu. W tym roku zawodnicy wzięli także udział w szkoleniu doskonalenia umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobom niepełnosprawnym przeprowadzonym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Do góry