Kajakpoliści grali w Pradze

14. 06. 04
Odsłony: 2776

W dniach 30.05 - 1. 06. 2014 r. w Pradze zawodnicy UKS Set Kaniów startowali w Międzynarodowym Turnieju kajak polo. Udział w tym turnieju był jednym z elementów planu szkoleniowego zawodników do startów w najważniejszych turniejach w sezonie 2014. Do turnieju zgłoszonych zostały 3 drużyny: w kategorii seniorów, seniorek i młodzików. W drużynie startującej w grupie seniorów udział wzięli: Borys Zubczewski, Dawidek Bartłomiej, Arkadiusz Pilarz oraz juniorzy Ryba Bartłomiej, Wizner Dawid, Szkatulski Kornel. W drużynie seniorek startowały same juniorki: Klaudia Sachmerda, Natalia Pacyga, Sandra Pilarz, Monika Pacyga, Ciupak Katarzyna, w grupie młodzików: Jonkisz Karolina, Dominika Sojka, Aleksandra Ciupak, Jonkisz Mateusz i Witkowski Jakub. Ogółem w zawodach startowało 31 drużyn z Austrii, Niemiec, Węgier, Czech i Polski / z Polski 4 kluby/.
W grupie seniorów zwyciężyła drużyna niemiecka a nasi zawodnicy na 18 drużyn zajęli IV miejsce.
W grupie seniorek I miejsce zajęły nasze juniorki pokonując w finale drużynę niemiecką, startowało 9 drużyn.
W grupie młodzików nasi zawodnicy przegrali w finale z młodzikami z Niemiec i zdobyli srebrny medal.
Najbliższy start to udział w Międzynarodowym Turnieju kajak polo, który odbędzie się w dniach 14 - 15. 06. 2014 r. w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie.