Nasi kajakpoliści na Mistrzostwach Europy

13. 08. 22
Odsłony: 2312

Z ostatniej chwili: Godz.18.05 Reprezentacja kobiet U21 przegrała z Niemkami 2:3. Godz. 17.00 Seniorzy pokonali Węgrów 8:2!Godz. 16.00 Drugie zwycięstwo seniorek! Nasze dziewczyny wygrały 6:3 z Danią. Godz. 13.00 Uff, ale było emocji! Męska reprezentacja U21 na siedem minut przed końcem spotkania przegrywała z Belgami 2:5, by ostatecznie zwyciężyć 7:5. Nasze dziewczyny(U-21) pokonały w pierwszym meczu Włoszki 2:1. Seniorzy przegrali z Niemcami 1:5, Seniorki: Polska - Szwecja 9:1.

Od dzisiaj trwają na poznańskiej Malcie Mistrzostwa Europy w Kajak Polo.

Od godz. 8 swoje mecze rozgrywają reprezentacje U-21, w tym, min. odbędzie się pojedynek Polaków z Włochami. Natomiast o godz. 8.50 na boisko wypłyną seniorzy - reprezentacja Polski trenera Norberta Watkowskiego zmierzy się z Niemcami. A selekcjoner zespół niemiecki uważa za głównych faworytów. - Owszem, mistrzami świata są Holendrzy, ale Niemcy to ekipa, która wygrała ostatnie World Games, czyli igrzyska w sportach nieolimpijskich - zwraca uwagę.
W reprezentacji seniorów znalazło się dwóch zawodników UKS Set Kaniów: Paweł Michalec i Łukasz Pilarz, a z kolei Arkadiusz Pilarz broni barw Polski w drużynie U-21.
Bardzo cieszy, że wśród kobiet w biało-czerwonych barwach wystąpią aż 4 zawodniczki UKS Set Kaniów: Klaudia Sachmerda, Sandra Pilarz, Natalia Pacyga i Katarzyna Ciupak. Trenerem kadry jest Dariusz Pilarz.

Reprezentacja U-21 kobiet będzie mieć w fazie grupowej następujące przeciwniczki: Germany, France, Czech Republic, Italy,
Men U-21: Spain, Belgium, Czech Republic,
Women: France, Germany, Denmark, Sweden,
Men: Germany, Switzerland, Hungary.