Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Święto Muzyki w Gimnazjum w Bestwince

13. 06. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4992

Po raz trzeci już Gimnazjum w Bestwince podjęło wyzwanie, które niesie ze sobą „Święto Muzyki”.
„Fete de la Musique” jest grą słów, homofonem wyrażenia „Faites de la musique!”(czyli Róbcie muzykę!). Mury szkoły rozbrzmiały różnorodną muzyką, zarówno w języku angielskim, francuskim, a nawet włoskim. Na koniec rozległ się mocny rock.
Święto Muzyki zdobywa coraz liczniejsze grono sympatyków. GP w Bestwince gościło uczniów szkół całej gminy Bestwina, jak również uczniów Szkoły Podstawowej w Przyłękowie i w Bielsku-Białej. Łącznie 15 wykonawców zaprezentowało 24 utwory na bardzo wysokim poziomie pod względem muzycznym i językowym.
Wśród publiczności znaleźli się nie tylko nasi gimnazjaliści, ale również uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach, którzy przybyli pod opieką p. mgr Iwony Szendery. Wśród gości nie zabrakło wójta Gminy Bestwina  Artura Beniowskiego i Arkadiusza Maja, Dyrektora Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli, a także Pani Beaty Honkisz, konsultanta do spraw języka francuskiego z Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, jak również dyrektorów okolicznych szkół: Agaty Rak - dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie i wicedyrektora Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Kaniowie Anny Okruta.
Gospodarze Święta Muzyki wszystkim bardzo serdecznie dziękowali za przyjęcie zaproszenia.
Jury w składzie: Wiesława Ochman-Szeliga, Józef Maziarz oraz Katarzyna Sieczkowska przyznało następujące nagrody:

GRAND PRIX Festiwalu „ La Fete de la musique” 2013 w kategorii Szkół Podstawowych, klasy I-III dla Szkoły Podstawowej w Przyłękowie.
GRAND PRIX Festiwalu „ La Fete de la musique” 2013 w kategorii Szkół Podstawowych, klasy IV-VI dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaniowie.
GRAND PRIX Festiwalu „ La Fete de la musique”2013 w kategorii Gimnazja dla Dagmary Świerkot z Gimnazjum im. J. Pawła II w Bestwinie.
Ponadto przyznano wyróżnienia:
- Natalii Wójtowicz uczennicy klasy VI ZSP w Janowicach,
- Justynie Knapczyk i Natalii Maroszek - uczennicom Gimnazjum w Bestwince,
- Sonii Maroszek, Aleksandrze Englert oraz Mireli Kubik z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bestwinie.
Zebrani podzielali zdanie Jury i w głosowaniu przyznali Nagrodę Publiczności Festiwalu „ La Fete de la musique” 2013 uczniom ZSP w Kaniowie. Organizatorzy wszystkim serdecznie pogratulowali i podziękowali za wspólną zabawę!
Po części konkursowej nastąpiła prezentacja projektu edukacyjnego klas III Gimnazjum w Bestwince o nazwie „ Analiza wybranych zespołów muzyki rockowej i metalowej na przełomie XX i XXI wieku”.
Największy aplauz zdobyła grupa „Destroyed Soldiers”, która zagrała „ Pieśń Aniołów” THE ANALOGS, „ Smells like teen spirit” NIRVANY, „ Spodnie z GS-U” FARBEN LEHRE. Atmosfera sięgała zenitu, ściany drżały pod naporem decybeli, a na scenie - prawdziwi muzycy i żywe, mocne uderzenie.
Dyrekcja i społeczność Gimnazjum w Bestwince składa serdeczne podziękowania wszystkim gościom, uczestnikom, sponsorom i organizatorom festiwalu. Wierząc, iż muzyka łączy, a przede wszystkim łagodzi obyczaje, ma nadzieję na kolejne spotkania.
Gimnazjum w Bestwince - Święto Muzyki 2013 cz.1
Gimnazjum w Bestwince - Święto Muzyki 2013 cz.2
Tekst: mgr Anna Tomaszczyk
Film: mgr Katarzyna Siewniak

 

Do góry