Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Apel o wsparcie szczytnego celu

12. 07. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4831

W czerwcu ubiegłego roku minęło 40 lat od tragicznego w skutkach pożaru Rafinerii Czechowice. Staraniem, między innymi mieszkańca Kaniowa, Michała Kobieli, organizowano wystawy w Kaniowie, Czechowicach – Dziedzicach i Bielsku – Białej. Zebrano wiele materiałów dotyczących prowadzonej akcji ratowniczej, jak również o poległych strażakach. Zdaniem organizatorów i pomysłodawców ww wystaw szkoda byłoby, ażeby nie utrwalić zgromadzonych materiałów w formie albumu zawierającego unikalne fotografie, dokumenty archiwalne, wspomnienia, itp. Wydanie takiego albumu mogłoby się znaleźć w każdej bibliotece, tej publicznej i szkolnej oraz służyć jako materiał dydaktyczny dla jednostek strazy pożarnej, jako dowód pamięci o ofiarach Wielkiego Pożaru.
Pomysłodawcy zwracają się z apelem i prośbą o udzielenie wsparcia finansowego, aby ten bezprecedensowy album pod względem fotograficznym i dokumentacyjnym móc jak najrychlej wydać. Pod apelem podpisali się: Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Bielsku – Białej Jan Cholewa, redaktor naczelny Kroniki Beskidzkiej Piotr Wysocki, komendant miejski PSP Adam Caputa, uczestnik akcji Zbigniew Pęzioł oraz Michał Kobiela.
Każdy, kto chciałby wesprzeć wydanie albumu proszony jest o dokonanie wpłaty na specjalne konto – Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, zarząd Główny Oddział Powiatowy w Bielsku – Białej, 43 – 300 Bielsko – Biała, ul. Leszczyńska 43 na rachunek: 43 8133 0003 0002 9418 2000 0002 z dopiskiem „Pożar rafinerii”. Darczyńcy, np. firmy, mogą przesłać swoje logo na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu zamieszczenia ich na łamach albumu.

Do góry