Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Złote i Diamentowe Gody

07. 12. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6605

 Nie często zdarza się nam znaleźć w tak dostojnym gronie, dlatego też ten dzień należy uznać za szczególnie ważny, uroczysty…tymi słowami pani Urszula Smalcerz – kierownik referatu spraw obywatelskich Urzędu Gminy Bestwina rozpoczęła w sobotę 8 grudnia br uroczystość Złotych i Diamentowych Godów, która odbyła się w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.

„Celem życia małżonków jest jedność: razem w zdrowiu i chorobie, razem w dobrej i złej doli, razem na wozie i razem pod wozem. Małżeństwo jest świadomym i dobrowolnym wyborem dwojga ludzi, którzy raz się pobrawszy, stale muszą się wybierać, odkrywać, przepraszać, szukać kompromisu i porozumienia, by w końcu polubić także swoje wady i słabości. Raz skosztowawszy słodyczy kochania stale wzbogacać i uszlachetniać jej smak, a przy tym wzajemnie się szanować i bardziej wymagać od siebie niż od współmałżonka.

Dzisiaj jesteście jednymi z nielicznych, którym mimo wielu przeciwności losu udało się wytrwać w związku. Jak każde małżeństwo przeżywaliście na pewno w swoim życiu wiele chwil zarówno radosnych, jak i niepomyślnych, spowodowanych różnymi trudnościami i niepowodzeniami, bo przecież małżeństwo to przede wszystkim obowiązek i praca. Wszystkie te przeżycia: radości, smutki, troski, obowiązki związały Was jeszcze bardziej, toteż możecie podsumować wieloletnie wysiłki i stwierdzić, że nie poszły one na marne: że daliście z siebie wiele rodzinie, państwu i społeczeństwu wychowując swoje dzieci na pociechę dla siebie i dobrych obywateli naszej Ojczyzny.

 Rocznica ślubu to święto miłości, zaufania , wyrozumiałości i wzajemnego oddania. Dzisiaj Wasze osobiste święto stało się również sprawą wagi państwowej. Na mocy ustawy z dnia 16.10.1992 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nagrodził Was medalem „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Na żaden medal nie pracuje się tak długo i tylko najważniejsza osoba w gminie ma prawo wręczyć go w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.”

Wójt Stefan Wodniak złożył Jubilatom najserdeczniejsze życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu i serdecznej opieki osób najbliższych. Podkreślił ogromne znaczenie rodziny, zwłaszcza jeśli jest to rodzina, w której króluje miłość i wzajemne poszanowanie i następnie udekorował Jubilatów medalami oraz wręczył listy gratulacyjne.

W uroczystości uczestniczyli księżą z Bestwiny i Bestwinki a spędzone w Centrum Kultury chwile umilił występ Zespołu Dziecięcego.

Nie mogło zabraknąć toastu lampką szampana i życzeń „100 lat”. Długo jeszcze przy kawie, herbacie i ciasteczkach Jubilacie wspominali dawne czasy, dzielili się troskami i radościami. Wszyscy jednakże życzyli Dostojnym Jubilatom aby na dalszym etapie ich życia towarzyszyły im tylko te ostatnie.

60 – lecia, czyli Diamentowych Godów doczekały 2 pary z 69, które zawierały związek małżeński  w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bestwinie.
W dniu 15 .07.1947 zawarli związek Państwo NYCZ    STEFAN  I  GENOWEFA   z   JANOWIC a w dniu 28 .11. 1947 roku Państwo GRYGIERZEC  FRANCISZEK I FRANCISZKA  Z  BESTWINY
Natomiast ZŁOTE GODY – 50 - lecie doczekało 10 par z 48, które zawierały związek małżeński  w 1957 roku
W USC Bestwina (mieszkańcy Bestwiny i Bestwinki) zawarło 26 par, doczekały 4
W USC Janowice zawarło 8, doczekały 2
W USC Kaniów  zawarło 14 par, doczekały 4
ZŁOTE  GODY – 50 – LECIE:
WALUS FRANCISZEK I HELENA
KOŹMIC STEFAN I BRONISŁAWA   
WOJTUSZEK JÓZEF I GERTRUDA   
MRZYGŁÓD BRONISŁAW  I  ZOFIA     
CIĘŻKI  WŁADYSŁAW  I JANINA      
WITOS STANISŁAW  I  ZOFIA           
NYCZ JAN  I  ANNA                                
MOLEK STANISŁAW  I  FELICJA       
PARUCH  LEOPOLD I ALEKSANDRA     
WEŁNIAK JAN I  GENOWEFA           
CZANA  TADEUSZ I JÓZEFA             
KUBIK MARIAN I JÓZEFA              
STANCLIK STANISŁAW I ELŻBIETA     
FURCZYK EUGENIUSZ I KRYSTYNA  
OCHMAN KAZIMIERZ  I  JADWIGA      
OLEK HENRYK  I NATALIA                  
HOFFMANN  ALFRED I HALINA
GÓRA  ANTONI I  KRYSTYNA

Do góry