Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Pomyśl: Święta - możesz pomóc

07. 12. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6220

 Zakup paczki makaronu, słodyczy lub butelki oleju podczas wizyty w sklepie lub poprzez Internet – to możliwości przyłączenia się do Świątecznej Zbiórki Żywności 2007 organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. Tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności w sklepach odbywa się w dniach 30 listopada – 2 grudnia, w Internecie w dniach 30 listopada - 31 grudnia, i towarzyszy jej hasło: „Pomyśl: Święta… Możesz pomóc”.
Celem Świątecznej Zbiórki Żywności jest zebranie jak największej ilości żywności, która przed Świętami Bożego Narodzenia trafi do najuboższych oraz uwrażliwienie społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia. Tegoroczna zbiórka żywności obejmuje zbiórkę w sklepach i Internecie.

Przy stoiskach dyżurują wolontariusze, którzy będą odbierać żywność od klientów i zachęcać do wzięcia udziału w akcji. Produkty rekomendowane to: olej, cukier, konserwy, ryż, makaron i słodycze.Wykaz sklepów, w których będzie prowadzona akcja zostanie opublikowany na stronie internetowej www.bankizywnosci.pl
W naszej gminie do akcji włączyli się straży OSP. Koordynatorem jest Jan Ozimina, a zbiórka prowadzona jest w trzech sklepach – w Kaniowie – Euromarket na skrzyżowaniu ul. Krzywolaków i Witosa – wolontariuszami są druhowie z OSP Kaniów i OSP Bestwinka( do godz. 12 w niedzielę zebrano 6 załadowanych maksymalnie wózków, siódmy był napełniany), w Bestwinie sklep Roll – wolontariuszami są pracownicy GOPS –u oraz w Bestwinie – Delikatesy „Przy sośnie” – OSP Bestwina i OSP Janowice.
Jeszcze dzisiaj w godzinach otwarcia tych sklepów można przyłączyć się do akcji, a w następnych dniach poprzez zbiórkę prowadzoną w Internecie.
Koordynator akcji Jan Ozimina, prezes gminnej OSP Władysław Kóska oraz komendant Grzegorz Owczarz wraz ze wszystkimi strażakami - wolontariuszami oraz pracownikami GOPS składają serdeczne podziękowania za ofiarność i liczny udział mieszkańców gminy w tej akcji.

 

Do góry