Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Tytuł Wędkarza Roku 2007 przyznany

07. 10. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5607

 Działająca przy LKS „Przełom” Kaniów Sekcja Wędkarska skupiająca amatorów moczenia kija z całej gminy Bestwina i spoza niej od dwóch lat przyznaje tytuł „Wędkarza Roku”. Wyróżnienie to przyznawane jest na podstawie wyników osiągniętych w zawodach wędkarskich organizowanych w ciągu całego roku. Aby więc zostać Wędkarzem Roku należy uczestniczyć w każdych zawodach i na dodatek zajmować w nich jak najlepsze miejsca. W tym roku najlepszym wędkarzem został zwycięzca tej klasyfikacji z ubiegłego roku -  Jacek Janusz. W ubiegłym roku zdobył 115 punktów, a w tym 163, ale odbyło się więcej zawodów. Nad drugim zawodnikiem miał 41 punktów przewagi, a wicemistrzem został Bronisław Janeczko (122 punkty). W stosunku do zeszłego roku jest to ogromny awans pana Bronisława, bo wtedy nie zmieścił się w pierwszej dwudziestce.Trzecie miejsce i 119 punktów zdobył Józef Łuczkowski, również w ubiegłym roku poza pierwszą dwudziestką.

Wszyscy pozostali zawodnicy z pierwszej dziesiątki 2007 roku w zeszłym roku byli sklasyfikowani w pierwszej dwudziestce. Czwarty jest Niemiec Janusz – 116 pkt, 5 - Konieczny Łukasz 112, 6 - Kołodziejczyk Jerzy – 111, 7 - Góra Andrzej – 111 (trzeci w 2006), 8 - Kost Łukasz – 109, 9 - Pasierbek Paweł – 108 (drugi w 2006 roku), 10 - Pietrzakowski Roman – 95.

Wędkarz Roku 2007 – Jacek Janusz zajmował następujące miejsca w zawodach: Wiosenne – 5, Nocne – 2, z okazji Święta Karpia – 3, Jesienne – 1 a w drużynowych – 2.

Do góry