Kuba P. relacjonuje

11. 03. 28
Odsłony: 4378

Powtórka z rundy jesiennej.

Inaugurujące spotkanie rundy wiosennej pomiędzy LKS-em Bestwiną, a Błyskawicą Drogomyśl miało rozpocząć się o godzinie 11. Jednak z powodu problemów z dojazdem arbitrów, sędzia główny po raz pierwszy  użył gwizdka z 45 minutowym opóźnieniem.  Bestwina rozpoczęła dobrze to spotkanie i do 30 minuty powinna prowadzić już 2-0. Najpierw po strzale Mazura piłkę przed siebie wypuścił bramkarz Błyskawicy, dopadł do niej Pokusa jednak nie zachował zimnej krwi i z kilku metrów przestrzelił. Kilka minut później po dośrodkowaniu Małaczka piłkę do bramki po raz kolejny powinien skierować kapitan Bestwiny, ale kolejny raz spudłował. W 34 minucie po błędzie obrońców gospodarzy piłkę do bramki wpakował mocnym uderzeniem w dolny róg bramki Dziadek. 5 minut później napastnik Błyskawicy został sfaulowany w polu karnym przez Małaczka. Sędzia nie zawahał się użyć gwizdka i wskazał na wapno.  Do piłki podszedł Dziadek i pokonał bramkarza Bestwiny.

LKS mimo, iż miał przewagę przegrywał 2-0. W 42 minucie sędzia Mariusz Woleń nie zauważył zagrania ręką jednego z zawodników zespołu z Drogomyśla, jednak chwilę później bramkarz gości sfaulował Ogiegłę. Tym razem sędzia zagwizdał i ustawił piłkę na 11 metrze. Do futbolówki podszedł sam poszkodowany i zdobył dla Bestwinian bramkę (jak się później okazało jedyną w tym spotkaniu). Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Goście nastawili się na atak z kontry i bronili wyniku. Natomiast Bestwina chciała zdobyć wyrównującą stan spotkania bramkę. Kilka razy bramkarza gości pokonać chciał Kalamus jednak albo były to strzały niecelne, za lekkie bądź goalkeeper stał na posterunku. Bardzo dobry strzał bezpośrednio z rzutu rożnego wykonał Mazur jednak i tym razem Huzarewicz ładnie obronił. W końcówce dogodną sytuację na zdobycie wyrównującego gola miał Kozielski, ale po minięciu bramkarza za bardzo wypuścił sobie piłkę. Błyskawica Drogomyśl kończyła mecz w dziewiątkę. W  91 minucie czerwoną kartkę otrzymał Cieślar za opóźnianie wykonania rzutu wolnego (druga żółta w konsekwencji czerwona) oraz Haka za dyskusje z sędzią (również dwie żółte).  Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 na korzyść gości. Błyskawica po wygranej wskoczyła na 5 miejsce w tabeli, a Bestwina dalej plasuje się na pozycji  15. Następne spotkanie LKS Bestwina rozegra również na własnym stadionie (3 kwietnia 2011 roku, godzina 11:00). Rywalem podopiecznych A. Jachimowicza będzie lider bielskiej ligi okręgowej Góral Żywiec. Wszystkich serdecznie zapraszamy na to spotkanie!