Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Wieści z tenisowych stołów

07. 10. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5427
 Rozpoczęły się Wojewódzkie i Ogólnopolskie Turnieje Kwalifikacyjne w tenisie stołowym w każdej kategorii wiekowej.

Bardzo dobrze spisują się w nich mieszkańcy naszej gminy, ale reprezentują kluby spoza jej granic.

Wojciech Roj – mieszkaniec Bestwinki -  reprezentuje BISTS Polsport Bielsko-Biała a Adam Ramenda – mieszkaniec Kaniowa – gra w ULKS Ligota.

W I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Kadetów w tenisie stołowym, który odbył się 16 września w Zawierciu występujący w kadetach Wojciech Roj zajął 3 miejsce.

Tydzień później, tj. 23.09.2007 roku w Chybiu odbył się I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików w tenisie stołowym. Adam Ramenda zajął w nim 3 miejsce.

30 września 2007 r. w Brzegu Dolnym rozegrano turniej półfinałowy do I Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodzików, Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym.
W każdej kategorii wiekowej startowało 24 zawodników, po sześciu z województw dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego. Stawką było sześć miejsc gwarantujących udział w OTK-u. Znów bardzo dobrze spisali nasi mieszkańcy, bo zostali wraz z 3 innymi zawodnikami sklasyfikowani egzequo na pozycji 1-4, Wojciech Roj w kategorii kadetów, a Adam Ramenda wśród młodzików.

Wojciech Roj, do końca czerwca jeszcze uczeń Gimnazjum w Bestwince, obecnie w wyniku powołania do kadry narodowej juniorów (jako kadet) uczy się w Gdańsku, a do domu przyjeżdża tylko na weekendy. Warto zaznaczyć, że oprócz uprawiania tenisa stołowego, Wojtek jest jeszcze zapalonym piłkarzem i jako trampkarz reprezentuje KS Bestwinka. Mimo, że z powodu nieobecności nie może uczestniczyć w treningach i zgrywać się z kolegami, prawie w każdym meczy strzela po 2 bramki. Co talent, to talentSmile.

Do góry