Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Chór na sesji Rady Gminy

07. 09. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6207

  Początek wczorajszej, XI sesji Rady Gminy Bestwina miał uroczysty charakter. Przewodniczący Rady Gminy na wniosek wójta zaprosił na sesję chór Antonius oraz komendanta gminnego OSP Grzegorza Owczarza. Okazją ku temu były wrześniowe wydarzenia, tj. powódź, która nawiedziła Kaniów oraz obchody 5 – lecia działającego przy Parafii Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie chóru.
Rozpoczynając słowami :"Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu" wójt Stefan Wodniak wręczył komendantowi Grzegorzowi Owczarzowi pisemne podziękowania za ofiarną walkę dzień i noc z żywiołem, jaki miał miejsce na początku września oraz prosił o przekazanie za jego pośrednictwem podziękowań dla wszystkich strażaków z gminy a zwłaszcza z Kaniowa i Bestwinki, którzy najwięcej czasu spędzili na zapobieganiu powodzi i ratowaniu dobytku zatopionych gospodarstw. Grzegorz Owczarz podkreślił , że dla strażaków właśnie słowa są największym podziękowaniem. Wracając myślami do akcji zaznaczył, że bardzo dobrze układała się współpraca z Urzędem Gminy, a zwłaszcza z z-cą wójta Arturem Beniowskim oraz panią Haliną Grygierzec.

Następnie wójt wręczył list gratulacyjny pani Elżbiecie Ryś – Jarczok -dyrygentce chóru Antonius, pogratulował wysokiego poziomu oraz życzył dalszego rozwoju.Mottem  do gratulacji były słowa:"Kościół śpiewa, ponieważ same słowa nie wystarczą do modlitwy".

  Wraz z przewodniczącym Rady Gminy wręczyli pani dyrygent oraz pani prezes chóru Annie Kóska wiązanki kwiatów.Pani Elżbieta Ryś - Jarczok w swoim krótkim wystąpieniu również posłużyła się cytatem: "Gdy słyszysz śpiew - tam idź! Tam ludzie serca mają. Źli ludzie, wierzaj mi, nigdy nie śpiewają".

Przez kilkanaście minut uczestnicy sesji mieli okazję posłuchać kilku pieśni w wykonaniu chóru (Już się nie bój dłużej,Nieustającej Matko Pomocy,Ojcowski dom,O Panie mój) . Swój występ chór zakończył zadedykowaną dla wójta piosenką „Na wójtowej roli”.

Do góry