Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Kolejny akt wandalizmu

07. 09. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6012

 Piętnowane już były na gminnych portalach internetowych przejawy wandalizmu i głupoty nieznanych do tej pory osób. Pisano o połamanych drzewkach koło cmentarza, zniszczonym piłkochwycie, zdewastowanych siedzeniach na trybunach, o zniszczonym pomniku w janowickim lesie, zniszczonych pomostach kajak polo, po każdym weekendzie wzdłuż głównych dróg poprzewracane są znaki drogowe, ostatnio wandale wkroczyli już nawet na cmentarz, o czym pisała w Shoutboxie internautka „Zmartwiona”. Nie ma dla nich żadnych świętości.

W nocy z poniedziałku na wtorek miał miejsce kolejny akt wandalizmu, zniszczono „szałas” na terenach rekreacyjnych w Kaniowie, który służy przecież całej społeczności, bo odbywają się tutaj nie tylko imprezy organizowane przez CKSiR, ale również przez różnego rodzaju instytucje, zakłady pracy, a i samą młodzież także, czego przykładem jest „Gangfest”.


Nie pozwalajmy na niszczenie naszego wspólnego dobra, ten „szałas” został zbudowany z pieniędzy, które Kaniów zdobył w konkursie „Najpiękniejsza wieś”. Czy nie zależy nam na tym, żeby w naszej gminie było ładnie? Czy jej wizytówką muszą być poprzewracane i pomalowane znaki drogowe i tablice informacyjne, porozbijane przystanki?
Do góry